Dzieci i młodzież w naszych szkołach

Data dodania: 9 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Edukacja | 3 komentarze

Na terenie gminy Zaklików w roku szkolnym 2014/2015 pracę rozpoczęło pięć placówek oświatowych. Łącznie w tych pięciu szkołach naukę rozpoczęło 796 uczniów w tym:

• w ZSO w Zaklikowie 198 uczniów w szkole podstawowej,  110 uczniów gimnazjum, 81 uczniów w klasach licealnych
  • w ZS w Lipie 122 uczniów w szkole podstawowej, 63 uczniów gimnazjum
  • w ZS w Zdziechowicach 123 uczniów w szkole podstawowej, 67 uczniów gimnazjum
  • w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Łysakowie 19 uczniów
  • w Niepublicznym Gimnazjum w Łysakowie 13 uczniów.

Poszczególnymi placówkami kierują:

• w ZSO w Zaklikowie Dyrektor – Waldemar Plennikowski, wicedyrektor – Ewa Laskowska
  • w ZS w Lipie Dyrektor – Iwona Stryjecka – Pezda, wicedyrektor – Jolanta Pyć
  • w ZS w Zdziechowicach Dyrektor – Dariusz Toczyski, wicedyrektor – Ewa Kołtyś
  • w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Łysakowie Dyrektor – Joanna Świca.

W klasach pierwszych szkół podstawowych w br. szkolnym rozpoczęło naukę 91 uczniów w tym:

• w ZSO w Zaklikowie 37 uczniów w tym 17 sześciolatków i 20 siedmiolatków
  • w ZS w Lipie 21 uczniów w tym 6 sześciolatków i 16 siedmiolatków
  • w ZS w Zdziechowicach 31 uczniów w tym 16 sześciolatków i 15 siedmiolatków
  • w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Łysakowie 2 uczniów w tym 1 sześciolatek i 1 siedmiolatek.

W gminie funkcjonują ponadto dwie placówki przedszkolne tj. w Lipie i Zaklikowie.

Gmina Zaklików zapewnia dowożenie do szkół dla 122 uczniów oraz 7 uczniów do szkół w innych miejscowościach, i tak: z miejscowości Łążek – 13 uczniów, Ireny – 21 uczniów, Antoniówki – 7 uczniów, Dąbrowy – 8 uczniów, Gielni – 4 uczniów, Karkówki – 16 uczniów, Baraków Starych – 12 uczniów, Józefowa – 7 uczniów, Zdziechowic II – 27 uczniów, Kolonii Łysaków – 3 uczniów, Lipy – 4 uczniów. Uczniowie dowożeni są przez PKS Stalowa Wola. Ponadto 7 uczniów dowożonych jest indywidualnie przez rodziców.

Od Redakcji MiastoZaklikow.pl życzymy wszystkim uczniom dużych sukcesów w nauce a wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty w przeddzień Ich Święta dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności.

1. megi

Co to sie dzialo z szkole w zdziechowicach jakis szostoklasista przyniosl noz do szkoly z lista kogo ma zabic. Nikt o tym nie pisxe na internecie o co w tym chodzi prawfa to wogole

2. megi

Jak to mozliwe ze szkola w Łysakowie istnieje skoro nie ma dzieci dla 2 dzieci trzeba oplacic nauczyciela. Dlaczego dzieci z Łysakowa nie moga byc dowozona do Zaklikowa.