Dzień Edukacji Narodowej

Data dodania: 14 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Edukacja | Brak komentarzy

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego.  Przypada w dniu 14 października i  jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych dla wszystkich pracowników oświaty.

Dzisiaj z tej okazji odbyły się uroczyste akademie w całym kraju. Z tej okazji odbył się również uroczysty apel w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Adama Sapińskiego w Zaklikowie. W uroczystości wzięło udział około 70 obecnych i byłych nauczycieli i pracowników oświaty. Młodzież i dzieci pod okiem Barbary Świetlińskiej i Stanisława Długosza przygotowały mnóstwo tematycznych piosenek, wierszy a także konkurs i przedstawienie. Laureatem konkursu „Zgadnij kto to” została nauczycielka Alina Dobrowolska.

Goście, dzieci i młodzież odśpiewali „Sto lat” przy akompaniamencie w wykonaniu Dyrektora GOK Tomasza Turek.

Wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty w dniu ich święta zostali uhonorowani przez Radę Rodziców kwiatami. Kwiaty od Rady Rodziców wręczała młodzież Samorządu Uczniowskiego szkoły.

W uroczystości wziął udział Burmistrz Miasta Zaklików Zdzisław Wójcik. Złożył on podziękowanie za ciężką pracę oraz życzenia pomyślności.

Z tej okazji zostały wręczone również nagrody. Nagrodę Burmistrza otrzymała Elżbieta Marchut – Mazurek za całokształt w dziedzinie nauk ścisłych – fizyki.

Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele:

Ewa Laskowska, Jolanta Szkaradek, Wioletta Przywara, Joanna Koch, Lidia Toczyska – Przywara, Izabela Stefaniak, Piotr Zakościelny, Bożena Balcerowska, Monika Kościk, Sylwia Kapuścik, Joanna Sołtys, Joanna Janik, Bożena Pawłowska – Płaza, Alina Dobrowolska, Iwona Ciesielska – Kozieł, Małgorzata Chrząstowska, Marta Topolska, Izabela Zmysłowska, Beata Żyłko, Ewa Drzymała, Grzegorz Cencek, Mirosław Balbier, Andrzej Żyłko.

Następnie nauczyciele i pracownicy oświaty zostali zaproszeni na uroczysty poczęstunek.

Całość uroczystości przebiegała pod pięknym zawołaniem: „Ten co kształci serca i umysły młode, ten co ścieżki życia pokoleń toruje, tylko z kwiatu Wdzięczności może mieć nagrodę, tylko z postępków, których przykłady wskazuje”.

IMG_3339 IMG_3345 IMG_3350 IMG_3353 IMG_3361 IMG_3365 IMG_3393 IMG_3415 IMG_3437 IMG_3440 IMG_3457 IMG_3462 IMG_3464