Kubańska szczepionka na raka

Data dodania: 6 czerwca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Edukacja | Jeden komentarz

Od kilku już lat na Kubie z powodzeniem stosowana jest bardzo tania szczepionka na raka. Jest to szczepionka o nazwie Climavax. Badania nad szczepionką prowadzono od 25 lat.

Początkowo szczepionka ta miała leczyć raka płuc, ze względu na dużą liczbę zachorowań kubańczyków uzależnionych od palenia cygar, na ten rodzaj raka.

Koszt wyprodukowania szczepionki na Kubie równa się kosztowi ok. 1 dolara USA.

U chorych na raka płuc szczepionka zapobiega powiększaniu i rozprzestrzenianiu się (przerzutom) nowotworu, a nawet raka wykrytego w późniejszym stadium może zamienić w chorobę przewlekłą a nie śmiertelną. Szczepionka nie działa bezpośrednio na nowotwór, ale pobudza organizm do produkcji przeciwciał rakowych, działa stymulująco na cały układ immunologiczny.

Climavax jest szczepionką szczególnie intrygującą świat medycyny, ze względu na bardzo niski poziom toksyczności. Obecnie ze względu na ocieplenie stosunków dyplomatycznych pomiędzy USA i Kubą prowadzone są badania kliniczne nad szczepionką Climavax w USA, a także w Europie. Jednak szczepiona ta jest z powodzeniem stosowana na Kubie już od kilku lat.

Ponadto czynnik aktywny szczepionki (czynnik wzrostu naskórka ludzkiej skóry) odgrywa ważną rolę w leczeniu nowotworów innych postaci, takich jak: prostaty, piersi, okrężnicy czy trzustki. 

Na stronach internetowych można znaleźć informacje dotyczące szczepionki Climavax.

Prominenci mający dostęp do nowinek naukowych już zaopatrują siebie i swoich bliskich w tą rewelacyjną szczepionkę, jednak informacja ta nie może się przebić do publicznej wiadomości. Dodatkowym utrudnieniem dla chorych jest fakt, że szczepionka dla chorych spoza Kuby jest trudniej dostępna.

Zawsze należy opierać się na faktach a nie famach, jednak tym razem można zaryzykować, a fama głosi, że sam Fidel Cartro ze swego ciężkiego stanu chorobowego wyszedł dzięki tej właśnie szczepionce. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code