Pamięć o Janie Pawle II w GOK Zaklików

Data dodania: 25 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Kultura | Brak komentarzy

W dniu 26 kwietnia 2015 r. w niedzielę, o godz. 15.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie odbędzie się spotkanie poświęcone pamięci Jana Pawła II.

Spotkanie zatytułowane jest “W hołdzie Ojcu Świętemu – Janowi Pawłowi II”, a organizatorem jest młodzież z ZSO oraz GOK w Zaklikowie.

W programie przewidziany jest występ chóru “Gloria” i scholi “Cantate Deo”.

Uczniowie z ZSO w Zaklikowie wystąpią w tematycznym przedstawieniu artystycznym  “Zło dobrem zwyciężaj”.

Rozstrzygnięty zostanie również konkurs pt. “Jan Paweł II w pamięci pokoleń” oraz zostaną zaprezentowane wszystkie nagrodzone prace.

Spotkanie nawiązuje do uroczystych obchodów roku 2015, który jest Rokiem Jana Pawła II.

W grudniu 2014 r. sejm przyjął uchwałę – “w poczuciu moralnego obowiązku i głębokiego szacunku wobec postaci, która wywarła tak znaczący wpływ na losy nie tylko naszego narodu, ale i całego współczesnego świata”.

Sejm jednomyślnie podkreślił również ogromne zasługi i zaangażowanie Jana Pawła II w proces odradzania się niepodległości naszej ojczyzny oraz ogromny wkład w propagowanie uniwersalnego przesłania o godności i prawach człowieka, które na zawsze pozostaną w naszej pamięci. Zaznaczono także, że życie Jana Pawła II było świadectwem wiary dla milionów ludzi na całym świecie, a bolesne odejście zjednoczyło wszystkich Polaków niezależnie od wyznania i poglądów.