13 grudnia w Warszawie

Data dodania: 10 grudnia 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

W sobotę 13 grudnia 2014 r. jak co roku organizowany jest w Warszawie marsz obywatelski. Tegoroczny marsz ma szczególny kontekst, gdyż organizowany jest w obronie demokracji i wolności mediów.

Według prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego marsz ten będzie wyrazem obywatelskiego sprzeciwu wobec tego wszystkiego, co działo się w związku z wyborami samorządowymi, to sprzeciw wobec zabiegów, które doprowadziły do sfałszowania wyborów samorządowych. Fałszowanie wyborów to odejście od demokracji, to w gruncie rzeczy likwidacja demokracji.

Prezes PiS podkreśla, że w żadnym wypadku nie można pozwolić o tej sprawie zapomnieć, należy doprowadzić do sytuacji, w której nikt nie będzie miał wątpliwości, że wybory prezydenckie i późniejsze wybory parlamentarne zostaną przeprowadzone uczciwie.

W skład Komitetu Honorowego organizowanego przez Prawo i Sprawiedliwość marszu weszli biskupi, aktorzy, reżyserzy, publicyści, pisarze, naukowcy i politycy m.in.: abp Wacław Depo oraz biskupi: Wiesław Mering, Ignacy Dec, Antoni Dydycz, Edward Frankowski a ponadto szef NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, aktor Jerzy Zelnik, aktorka Katarzyna Łaniewska, satyryk Jan Pietrzak, piłkarz reprezentacji Polski Marek Citko, redaktor naczelny tygodnika „DoRzeczy” Paweł Lisicki, redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny tygodnika „Wsieci” Jacek Karnowski i jego publicysta Michał Karnowski, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku Wiesław Johann oraz szef Polski Razem Jarosław Gowin.

Deklarację Komitetu podpisali też działacze opozycji demokratycznej w PRL: Zofia Romaszewska, Joanna Duda-Gwiazda, Andrzej Gwiazda, kapelan Solidarności ks. Stanisław Małkowski.
Marsz w obronie demokracji i wolności mediów ruszy w Warszawie o godzinie 13.00 z Placu Trzech Krzyży w kierunku Belwederu i zakończy się przemówieniem Jarosława Kaczyńskiego pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.

Prawo i Sprawiedliwość co roku organizuje w Warszawie Marsz Wolności, Solidarności i Niepodległości. W tym roku hasłem przewodnim jest sprzeciw wobec fałszowania wyborów samorządowych. PiS zaprasza na marsz wszystkich, stawia jednak dwa warunki – uczestnicy nie mogą zakrywać twarzy ani przynosić własnych transparentów.

MiastoZaklikow.pl informuje, że w Stalowej Woli trwają przygotowania do zorganizowanych wyjazdów do Warszawy na dzień 13 grudnia. Niestety z ogłoszeń wywieszonych w miejscach publicznych zrywane są te części, które mówią o możliwości uzyskania kontaktu w sprawie tych wyjazdów. Odjazd do Warszawy planowany jest wstępnie w godzinach porannych 13 grudnia.

Z Zaklikowa zdecydowaną chęć wyjazdu i udziału w marszu w Warszawie zgłosiło już kilka osób. W sprawie zorganizowanego wyjazdu można kontaktować się z Jarosławem Janik pod numerem telefonu 604 543 463 a także z biurem senatorskim Janiny Sagatowskiej w Stalowej Woli pod nr telefonu 15 842 22 44.

1. Piotr

Wszyscy, którzy uczestniczyli w pracach komisji wyborczych powinni wnieść pozew zbiorowy przeciwko PiS i innym środowiskom kwestionującym wynik wyborów, bo w końcu każdego z nich nazywają przestępcą. Niech udowodnią tym ludziom winę zamiast podburzać do czynów nie mających wiele z demokracją wspólnego.
    Ciekawy jestem w ilu komisjach PiS miało swoich ludzi i mężów zaufania i co w takim razie tam robili, że dopuścili do fałszerstw???