65 lat Koła Łowieckiego „Dąbrowa Bór”

Data dodania: 9 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Koło Myśliwskie nr 52 „Dąbrowa Bór” w Kraśniku w dniu 28.11.2015 r. obchodziło 65-lecie swej działalności gospodarczej, hodowlanej i łowieckiej.

Temat jest godny uwagi, gdyż Koło Łowieckie „Dąbrowa Bór” związane jest z Zaklikowem oraz terenem zaklikowskiej gminy.

Koło gospodaruje obecnie na 4 obwodach łowieckich, z których jeden to część leśnych terenów Zaklikowa. Granicą tego obwodu jest droga wiodąca w kierunku Modliborzyc. Wszystkie tereny leśne leżące po prawej stronie drogi tj. część Zaklikowa,  cała Kolonia Łysaków, tereny leśne Łysakowa, Majdanu Łysakowskiego, Malińca i Potoczka stanowią jeden z czerech obwodów Koła Łowieckiego „Dąbrowa Bór” a łączne ich terytorium wynosi około 25 000 km kwadratowych.

Na terenie tego obwodu – ze względu na to, iż jest to teren leśny – bytuje głównie zwierzyna gruba tj. łosie, jelenie, sarny i dziki. Myśliwi zrzeszeni w kole utrzymują, że na te tereny zapuszczają się również wilki.

Obchody 65-lecia rozpoczęły się mszą świętą w intencji myśliwych i miały bardzo uroczystą oprawę a gala odbyła się w restauracji „Orion” w Kraśniku.

Transmisję z przebiegu uroczystości wyemitowała lubelska telewizja. Blisko półgodzinny materiał filmowy można obejrzeć TU.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 7b 8 9 10 10a 11 11a 12 13 14 15 15a