Angielski do poprawy i naprawy – laureaci konkursu

Data dodania: 11 czerwca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

W dniu 4 czerwca 2016 roku w GOK w Zaklikowie odbyła się VI edycja Festiwalu Piosenki Angielskiej. W konkursie wzięło udział 54 wokalistów i jeden zespół.
Uczestników konkursu oceniało Jury w składzie: Przewodniczący Jury – Maciej Stryjecki – redaktor naczelny miesięcznika Hi-Fi i Muzyka, członek Akademii Fonograficznej ZPAV, Julia Burzyńska – Kaczyńska – filolog angielski, na stałe mieszkająca w Londynie, Maciej Tomaszewski pianista – pedagog Wydziału Wokalno – Estradowego Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie, muzyk Teatru Roma i Buffo w Warszawie oraz  Lila Wojciak – ze Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli.

Laureatami VI Międzywojewódzkiego Festiwalu Piosenki Angielskiej 2016  zostali:

Kategoria I

Miejsce I –      Elżbieta Jakubiec z Gminnego Ośrodka Kultury Modliborzycach

Miejsce II –     Magdalena Rawska z Janowskiego Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim

– Natalia Wawrzyńczyk ze Szkoły Podstawowej w Łuszczowie

Miejsce III –    Amelia Bakalarz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Opolu Lubelskim

Wyróżnienia – Jadwiga Drąg z Zespołu Szkół w Kłyżowie

– Julia Fijałkowska z Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach

Kategoria II

Miejsce I –      Aleksandra Małek  z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Janowie

Lubelskim

Miejsce II –     Julia Pawłowska z Publicznego Gimnazjum nr 5 w Stalowej Woli

Miejsce III –    Aleksandra Tęcza z Publicznego Gimnazjum w Kłyżowie

Wyróżnienia – Iza Łukasik z Janowskiego Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim

– Martyna Leszcz z Publicznego Gimnazjum im. M. Alberta Krąpca nr 3 w Lublinie

Kategoria III

Miejsce I – nie przyznano

Miejsce II – nie przyznano

Miejsce III – Julia Surowaniec z Zespołu Szkół Społecznych im. Armii Krajowej w Stalowej Woli

Wyróżnienia – Katarzyna Wisińska z Janowskiego Ośrodek Kultury w Janowie Lubelskim

– Julia Samek z Publicznego Gimnazjum im. Św. St. Kostki w Lublinie

Laureaci otrzymali nagrody, statuetki i dyplomy.

Jak łatwo zauważyć wśród laureatów konkursu piosenki angielskiej nie znalazł się żaden z jego uczestników reprezentujących szkoły i instytucje kultury z terenu naszej gminy. Zjawisko to jest spowodowane zapewne wieloletnimi zaniedbaniami na tym polu. Młodzież z terenu Gminy Zaklików, jak dotychczas, nie miała bowiem możliwości korzystania z nauki wokalu a tym bardziej w piosenkach angielskich. Nie pomogą tu niestety wystąpienia i płomienne mowy vicestarosty i dyrektora szkoły, jeżeli za tymi słowami nie pójdą konkretne działania skierowane na rozwój dzieci i młodzieży.

Organizatorom imprezy należą się podziękowania, jednak konkurs ten winien być przyczynkiem do szerszego spojrzenia na problem rozwoju wokalnego i muzycznego młodzieży Gminy Zaklików.

Kolejny już raz zaklikowski konkurs oceniało jury w tak wyrafinowanym składzie, dlatego też jego werdykt, osoby odpowiedzialne za szeroko rozumianą kulturę powinny wziąć sobie do serca, gdyż praktycznie 60% wszelkich imprez kulturalnych, to zabawa przy dobrej muzyce i śpiewie.

Jest jednak światełko w tunelu, gdyż dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska w rozmowie z MiastoZaklikow.pl zapewnia, iż problem ten dostrzegła wcześniej i dokłada już starań, aby umożliwić dzieciom i młodzieży rozwój talentów wokalnych i muzycznych, w tym także na polu piosenki angielskiej.

1. realista

Elita angielskiego wiadomo gdzie sie wykształciła, z wielkimi sukcesami i osiągnięciami na arenie miedzynarodowej.

2. Przyjaciel

Od lat wielu, nie tyko teraz „wieloletnie zaniedbania” w tym miejscu istnieją.
    „Płomiennych mów” słyszeliśmy TU od prawie ćwierćwiecza bardzo wiele a konkretnych działań w tych ze mowach ślad nikły był…
    Prawie od ćwierćwiecza najwięcej do powiedzenia ma grono osób ludzi którzy mało czynią a dużo mówią, a mówiąc potrafią jedynie krytykować wszystko wokół oprócz siebie.
    Motywacją do spojrzenia na rozwój tego pięknego i zarazem zaniedbanego miejsca pt. ZAKLIKÓW winien być obraz tego miejsca z przed np 25 lat i porównanie jego z obecnym stanem.
    Cóż się więc zmieniło prócz betonowych nawierzchni, kilku latarni, kilku ławeczek, nowych (starych) sklepów i ogrodzenia stadionu?
    Nic!
    Nic co mogłoby pomóc w wypromowaniu tego miejsca jako jednego z niewielu juz w Polsce miejsc gdzie można dać ludziom to czego dziś ludzie potrzebują: ciszę i resztki prawdziwej natury.
    Nawiązując do ” angielski do poprawy i naprawy”, rzec by należało:
    – nasze myśli i czyny do poprawy,
    – interesy prywatne i społeczne do poprawy,
    -świadomość właściwego wyboru, właściwych ludzi na właściwe stanowiska do poprawy.
    I wszystko o czym sami doskonale wiecie a z przyczyn różnych o tym nie mówicie – do poprawy.
    BO INACZEJ NASTĘPNE 25 LAT BĘDĄ PRZE…… BEZPOWROTNIE.

3. uczestnik

Wielkie podziekowania dla organizatorów Festiwalu Piosenki Angielskiej za mozliwość wystepu dzieci i młodzieży przed profesjonalmym jury, którego werdyty oparte są na profesjonalnej ocenie wykonanego utworu. To duże zaangażowanie, aby przygotawać tak dobry festiwal. Brak laureatów z gminy zaklików to wyzwanie, pozwalające zobaczyć obszary, nad którymi trzeba pracować. To szansa na przyszłość, bo już teraz wiadomo co można ulepszyć. Dziekujemy.

4. Agnieszka

Bardzo miła atmosfera , w tym roku wyjątkowo wysoki poziom i dużo lepsze nagłośnienie niż w poprzednich latach … Jeden minus , nie rozumiem dlaczego szkoły prywatne wg regulaminu nie mogły wziąć udziału , w końcu wszystkie dzieci mają takie samo prawo startować w konkursie… Oczywiście ten regulamin i tak dało się obejść wpisując w formularzu szkole publiczną danego dziecka , więc polecam wrócić do starego regulaminu , bedzie mniej pracy przy zgłoszeniach 😉 Brawo dla Pani Wioletty Przywara za zaangażowanie i włożone serce , widać ,że kobieta z pasją ! Serdecznie pozdrawiam ! Agnieszka Wiechnik trener wokalny Szkoły Muzycznej Yamaha w Lublinie 😉