Aparatura do wyrobu bimbru – nielegalna

Data dodania: 15 lutego 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Dzięki współpracy stalowowolskich policjantów i funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie możliwe było zatrzymanie 38-letniego mężczyzny. Na terenie jego posesji policjanci znaleźli około 600 litrów zacieru, ponad 100 litrów spirytusu, urządzenia do destylacji oraz blisko 300 gramów marihuany. Mężczyzna objęty został policyjnym dozorem, ma też zakaz opuszczania kraju.

W minionym tygodniu stalowowolscy policjanci we współpracy z kolegami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie zatrzymali 38-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Podczas przeszukania jego posesji w budynku gospodarczym policjanci znaleźli skonstruowane przez niego urządzenie do destylacji, a także około 600 litrów zacieru, ponad 100 litrów bimbru oraz blisko 300 gramów suszu roślinnego. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że była to marihuana.

38-latek trafił do policyjnego aresztu. Nielegalny towar i aparaturę policjanci zatrzymali. Mężczyzna usłyszał zarzuty nielegalnego wyrabiania napojów spirytusowych oraz posiadania narkotyków. 38-latek w piątek został doprowadzony do stalowowolskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Na poczet przyszłych zobowiązań policjanci zabezpieczyli u 38-latka pieniądze w kwocie 4 tysięcy złotych.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

Źródło: KPP Stalowa Wola

To odpowiedź dla tych, którzy uważali, iż destylacja na tzw. “własne potrzeby” jest legalna, co niejednokrotnie również opisywali na różnych forach internetowych.