Apel i życzenia od przyjaciół z Lipy

Data dodania: 17 grudnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

Grupa Inicjatywna na rzecz powstania Gminy Lipa zwróciła się do redakcji MiastoZaklikow.pl z prośbą o zamieszczenie na stronie portalu życzeń i apelu.

Bez tytułu

Do przyjaciół Zaklikowian !

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – to szczególny czas w roku, pachnący choinką, przepełniony życzliwością i spokojem. W tym okresie my, mieszkańcy Lipy, Gielni i Goliszowca zwracamy się do Was ze szczególną prośbą.

Z pewnością wiecie, że podjęliśmy się trudu budowania nowej gminy – Gminy Lipa. Nasza determinacja nie jest wymierzona przeciw Wam. Naturalnym zjawiskiem jest chęć rozwoju i samostanowienia, więc nie dziwcie się, że skoro jest taka prawna możliwość, to chcemy z niej skorzystać.

Różnie między nami bywało, raz gorzej, raz lepiej. Historia naszego wspólnego bytu zna wiele takich sytuacji. Najbardziej wymowna i pasująca do współczesnych realiów jest historia parafii. Istniała kiedyś jedna parafia Zaklików, w skład której wchodzili też wierni z Lipy, Gielni i Goliszowca. Było to przyczyną wielu konfliktów. Dopiero powstanie osobnej parafii rzymskokatolickiej w Lipie dało kres tym waśniom.

Dzisiaj stoimy przed podobną szansą. Chcemy być gospodarzami własnej Gminy i mamy nadzieję, że w tym procesie nie będziecie nam przeszkadzać. Nie musicie się martwić,  że przez utworzenie Gminy Lipa Wasze ukochane miasto Zaklików utraci prawa miejskie. Nadal będzie samowystarczalni, będzie mogli  samodzielnie funkcjonować i realizować zamierzone inwestycje. Świadczy o tym również pismo Wojewody Podkarpackiego.

Powstanie dwóch niezależnych, sąsiadujących Gmin stworzy nową jakość i otworzy nowe możliwości rozwoju nam wszystkim. Po powstaniu Gminy Lipa nie przeprowadzimy się stąd na drugi kraniec Polski. Jesteśmy na siebie zdani. Toteż Przyjaciele Zaklikowianie, weźcie udział w styczniowym referendum !

Z góry dziękujemy i staropolskim obyczajem, według wiary naszych ojców chcemy złożyć Wam życzenia: niech ta Boża Dziecina będzie dla każdego światłem w trudzie codziennych dni i pieśnią w Waszej duszy. Niech sprawi wszystkim Święta Bożego Narodzenia pogodne i radosne, a Nowy Rok niech stanie się szczęśliwym i dostatnim.

Przyjaciele Lipiacy z Grupy Inicjatywnej

na rzecz powstania  Gminy Lipa

1. miro

Cóż za hipokryzja.A treść posłania/odezwy/ życzenia aż kipi od złośliwości. Ludzie nie dajcie się zwieść.Tacy biedni i poszkodowani w tej Lipie? Mało waszej kasy wykorzystali? Nie dajcie im tej satysfakcji i nie głosujcie za odejściem Lipy z Gminy Zaklików!!!!!!

1. omega

Biedni i poszkodowani bedziecie wy zaklikowianie jak Lipa bedzie gmina . Zlosliwych i w Zaklikowie nie brak . A Lipianie maja racje , ze chca byc samodziena gmina .

2. Z lipy

Na chwilę obecną Grupa Inicjatywna zdołała skłócić ze sobą część mieszkańców przyszłej gminy. Serdeczne gratulacje!

3. Łagodna Herta

Nic na sile, jesli taka jest wola miejscowosci, ktore tego chca. Dobrze by bylo, aby odlaczenie nastapilo z dobrodziejstwem inwentarza, co w doslownym tlumaczeniu oznacza takze proporcjonalne przejecie zadluzenia. Martwi mnie tylko troche, że specjalisci z Lipy zatrudnieni w zaklikowskim urzedzie nie zechca pewnie dalej dojezdzac do pracy w Zaklikowie, bo dostana posady na miejscu. No ale z tym jakos Zaklikow sobie jak sadze poradzi.

4. Obserwator X

Mieszkańcy dzielą gminę ale do takiej sytuacji doprowadzily władze Zaklikowa z obecnym burmistrzem .
    Nie dziwię się zatem mieszkańcom Lipy że chcą się oderwać .
    Mam tylko nadzieję że nie wrócą z podkulonym ogonem kiedy im nie wypali uzdrowisko .
    Faktycznie ta cala odezwa czy jak tam nazwać to jedno wielkie obłudne stwierdzenie bo wiadomo jak te miejscowości się ” kochają ” żenada !
    tak się zastanawiam kto mógł napisać coś tak obłudnego i wszystko wskazuje na ” wiejskiego skrybę ”
    chyba każdy wie o kogo chodzi ..
    .. chociaż takich ” mądrali ” tam nie brakuje