Aż 77 nietrzeźwych kierowców w jeden poranek

Data dodania: 15 czerwca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

77 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu ujawnili wczoraj rano podkarpaccy policjanci. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”.

Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 11 532 kierujących pojazdami na drogach Podkarpacia. Zatrzymali 60 uprawnień do kierowania.

Policyjna akcja rozpoczęła się wczoraj o godz. 5. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 11 532 kierowców.

Z podsumowania akcji wynika, że policjanci ujawnili 77 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 30 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 47 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali także 60 uprawnień do kierowania.

Na terenie powiatu stalowowolskiego Policjanci skontrolowali w tym czasie 758 kierowców i ujawnili 7 kierowców, którzy wcześniej pili alkohol oraz zatrzymali 6 praw jazdy. Jeden z zatrzymanych kierowców odpowie za przestępstwo prowadzenia samochodu pomimo wydania decyzji o cofnięciu uprawnień przez Starostę.

W działania na terenie województwa podkarpackiego zaangażowanych było 213 policjantów.

Źródło: KWP/KPP