Bal zaklikowskich abiturientów

Data dodania: 11 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 7 lutego 2015 r. odbył się bal studniówkowy zaklikowskich abiturientów. Bal został zorganizowany w Dworze Galicja w Rzeczycy Długiej. Młodzież na swój bal przedmaturalny zaprosiła przedstawicieli władzy samorządowej Gminy Zaklików, Dyrekcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie, nauczycieli, przedstawicieli samorządu uczniowskiego, a także rodziców i gości.

Przed rozpoczęciem balu czwórka przedstawicieli młodzieży przywitała obecnych : Dyrektora szkoły Waldemara Plennikowskiego, Wicedyrektor szkoły Ewę Laskowską, Burmistrza Zaklikowa Zdzisława Wójcika, Grono Pedagogiczne szkoły i wszystkich gości, bo;

Zawżdy tak to bywało,

Gdy sto dni nauk zostało,

Wielce godni Żakowie,

Biesiadowali na zdrowie!”

Uroczyste przemówienie wygłosił Dyrektor Waldemar Plennikowski oraz Burmistrz Zdzisław Wójcik, który wręczył młodzieży wielki kosz słodyczy, po czym Dyrektor staropolskim zwyczajem zaprosił do rozpoczęcia poloneza.

W wielkiej sali tanecznej, młodzież w trakcie poloneza, prezentowała się przepięknie w różnobarwnych strojach. Wszystkie kreacje przykuwały wprost uwagę i wzbudzały zachwyt wśród zgromadzonych.

Młodzież zaprezentowała także tańce pokazowe m.in. współczesny taniec Freestyle oraz Belgijkę, której wspaniałe wykonanie wszystkich urzekło.

Bal studniówkowy stał się również okazją do wyrażenia przez abiturientów wyrazów podziękowania oraz wręczenia kwiatów dla Dyrektora szkoły, Burmistrza, wychowawców obu klas maturalnych – Joannie Koch i Marcie Topolskiej za trud nauki, wychowania i wieloletniej opieki. Sylwia Kapuścik od maturzystów otrzymała podziękowania za przygotowanie taneczne.

Młodzież podziękowała także rodzicom za trud wychowania i pomoc w przygotowaniu tego uroczystego balu. Podziękowania i życzenia składali przedstawiciele rodziców oraz samorządu uczniowskiego.

Całość podziękowań i życzeń została przypieczętowana wzniesionym pierwszym w dorosłym życiu szkolnym, toastem.

Wszyscy bawili się przy muzyce prowadzonej przez DJ’a. O północy pary odtańczyły ponownie poloneza, co jest dodatkowym atutem w podtrzymywaniu tradycji i wyjątkowości tej niepowtarzalnej uroczystości. Zabawa trwała do białego rana.

Zaklikowska młodzież otrzymała specjalne podziękowania od manager’a lokalu za wysoką kulturę osobistą i wspaniałą wspólną zabawę.

Na przestrzeni kilkudziesięciu już lat funkcjonowania zaklikowskiej szkoły, corocznie odbywają się bale studniówkowe.

Jednak bal studniówkowy zawsze będzie wzbudzał w młodzieży uczycie dumy i radości, a w dorosłych pamiętających swój własny jedyny i niepowtarzalny bal, nutkę zadumy i nostalgii.