Burmistrz Zaklikowa nie dopuścił się samowoli budowlanej

Data dodania: 8 czerwca 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

Burmistrz Zaklikowa nie dopuścił się samowoli budowlanej. Oskarżenie takie pojawiło na stronach jednego z portali internetowych działających na terenie Stalowej Woli we wrześniu 2015 r.

Sprawa dotyczy przebudowy ulic Cichej i Kościuszki w Zaklikowie. Opinia społeczna została poinformowana w tej sprawie, iż ulice te „zostały przebudowane nielegalnie, czyli są samowolą budowlaną”.

W skutek tego publicznego oskarżenia w sprawie tej, w celu dogłębnego wyjaśnienia sprawy, zostały wszczęte dwa odrębne postępowania, zarówno przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Stalowej Woli, jak i przez Prokuraturę Rejonową w Stalowej Woli.

W ramach czynności nadzoru budowlanego w dniu 26.10.2015 r. dokonano w terenie oględzin ulic Cichej i Kościuszki, na podstawie których biegły posiadający odpowiednie uprawnienia budowlane wydał pozytywną ocenę techniczną wykonanych prac budowlanych stwierdzając, iż nawierzchnie ulic nadają się do użytku. W dniu 17 listopada 2015 r. postępowanie umorzono jako bezprzedmiotowe.

Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli po przeprowadzeniu czynności sprawdzających w sprawie „samowoli budowlanej”, bez wszczynania postępowania karnego,  w dniu 10.12.2015 r. wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa po stwierdzeniu, iż działania w sprawie przebudowy tych ulic nie stanowią naruszenia prawa tj. nie zawierają znamion czynu zabronionego.

Od czasu zakończenia całej tej sprawy w grudniu 2015 r., mającej przecież niebagatelny wpływ na tworzenie opinii o samym Zaklikowie i jego mieszkańcach a także o sposobie sprawowania tu władzy, do chwili obecnej nie ukazała się żadna informacja przedstawiająca prawdziwy obraz zdarzeń a zwłaszcza ich pozytywnej oceny przez kompetentne instytucje i organy.

Bezprecedensowym i budzącym zastanowienie okazało się wobec tego działanie Rady Miasta Zaklikowa, która już w dniu 30 listopada 2015 r. zdecydowała o obniżeniu Burmistrzowi Zaklikowa pensji o około 3700,00 zł., gdzie jednym ze sztandarowych zarzutów przeciwko włodarzowi miasta Zaklików była „samowola budowlana dot. ul. Cichej i Kościuszki w Zaklikowie”.

Powyższa sytuacja stanowi dobry przykład tego, że informacja publiczna stanowiąca w swej istocie ocenę osób i ich działań nie powinna być wyssana z palca a w dodatku z brudnego.

1. pik ...

To lokalni „wataszkowie” … nie moga patrzeć jak pięknieje Zaklików pod rządami obecnego Burmistrza.. .
    Dlatego kąsają jak tylko mogą … używając do tej podłej walki .. .Nawet własne dzieci będące dziennikarzami.. WSTYD PANI Mirko W. .. .. !. MIESZKAŃCY GMINY ZAKLIKÓW …pozapominali juz .. że ZAKLIKÓW ma oddanego włodarza raz na 50-lat. ..Patrząc wstecz kto i jak rządził tą urokliwą gminą.. .Więc mniej zaprzaństwa i chamstwa w stosunku do obecnego Burmistrza.. .Zakasać rękawy i pomagać bo to leży w interesie całej gminy.. .A nie kilku lokalnych zaprzańców i warchołów.. .

2. ktos

Jednej rzeczy nie kumam. Przyjechalem do Zaklikowa po dluzszym czasie. Drogi porobione kostka – nie ma nawozenia czyms dziwnym, chodniki porobione, wzglednie czysto. W koncu cos sie ruszylo.
    Moze jakos kolorowo nie jest, ale za to znaczaca poprawa.
    I dalej ten Wojcik jest zly… A jak poprzednik nic nie robil to bylo wszystko OK?

1. pik...on

I to jest ta nasza Zaklikowska rzeczywistość.. .
      Widocznie gdyby nic obecny Burmistrz nie robił to zadowolone „drapciuchostwo” chodziło by po kocich łbach… itp… .A tak robi i zmienia .. dwoi się i troi aby każdą złotóweczkę podpiąć pod 2-3 unijne i pchać sprawy do przodu i upiększać gminę .. … TO jeszcze ŹLE … OSKARŻAJĄ … OCZERNIAJĄ … DONOSZĄ …. OPISUJĄ ..ectr…. ectr.. .ble ble ble.. .Brak słów.. .
      Tak postępuje tylko zawistna hołota … w której szeregach NIESTETY … są pedagodzy, dyrektorzy itp.. .a nawet vice-Starosta.. .Mieszkańcy gminy powinni NAPIĘTNOWAĆ i WYTYKAĆ NA ULICY TAKICH lokalnych zaprzańców…. .Mają do tego prawo ponieważ ci ludzie piastują lub piastowali funkcje publiczne. ..

3. ktoś

Samowola po prostu została zalegalizowana. Są odpowiednie procedury (Panie Pataraniak proszę Pana jako specjalistę od prawa wszelakiego o uściślenie), które przy dobrej woli urzędników pozwalają samowolę budowlaną zalegalizować. Przy złej woli urzędnika (pracującego tylko ściśle według obowiązujących przepisów) ulice należałoby rozebrać, zapłacić karę, uzyskać wszelkie dokumenty i wybudować na nowo. Bułmistrzowi się upiekło tylko i wyłącznie ze względu na dobro mieszkańców. Ale tak nie powinno się robić.