Cheerleaderki z Zaklikowa pojadą do Anglii

Data dodania: 12 grudnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 8 grudnia 2015 roku w Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących  w Zaklikowie odbyło się zebranie, w którym udział wzięli Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, reprezentant Polonii w Luton (Anglia) Sebastian Doliński oraz rodzice i trenerzy. Tematem spotkania był występ zespołu Sanna Cheerleaders w karnawale organizowanym maju 2016 roku w Luton.

To bardzo ciekawa inicjatywa i wyróżnienie dla naszej społeczności. Nasze cheerleaderki zostały zaproszone przez Polonia Carnival Group, której celem jest reprezentowanie polskiej społeczności podczas Luton Carnival. Oprócz spraw organizacyjnych związanych z wyjazdem dzieci, rodzice zostali zaznajomieni z tematyką karnawału. Ponadto przedstawiona została idea udziału naszej młodzieży z Sanny Cheerleaders– mówi Zdzisław Wójcik, Burmistrz Zaklikowa.

Zamysłem organizatorów jest zaprezentowanie polskiej tradycji i sztuki  w nowoczesnej wersji poprzez połączenie muzyki folklorystycznej z rytmicznym dubstepem oraz z elementami tańca ludowego i dynamiką sztuki cheerleaderskiej.

Źródło: www.zaklikow.pl

W dniu 12.12.2015 r. dzieci zbierały pieniądze na bieżące potrzeby zespołu Sanna Cheerleaders. Prowadziły sprzedaż m.in. własnoręcznie robionych serduszek, aniołków z masy solnej oraz własne elementy świątecznych stroików i zabawek. W tym celu dzieci zorganizowały kiermasz a także sprzedaż „obnośną”. Akcja była prowadzona rano na terenie Zaklikowa a w jej wyniku dzieci zebrały ponad 700 złotych. Akcja spotkała się z dużą aprobatą, niektórzy kupujący płacili nawet trzykrotnie więcej ponad cenę proponowaną przez dzieci.