Cicho, cicho pastuszkowie w Krzeszowie

Data dodania: 25 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

IX Międzypowiatowy Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych „Krzeszowskie Kolędowanie” 2016 rozpoczęło się eliminacjami w środę 20 stycznia.

W eliminacjach udział wzięło około 200 uczestników, którzy byli podzieleni na kategorie wiekowe.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji w każdej grupie wiekowej, Jury wyłoniło po trzech najlepszych uczestników, którzy mieli rywalizować w niedzielę 24 stycznia w trakcie Gali finałowej o najlepsze miejsce.

W kategorii III – szkoła podstawowa klasa IV-VI do rywalizacji w trakcie Gali finałowej zakwalifikowała się m.in. Oliwia Urbanek z klasy V „b” reprezentująca Szkołę Podstawową w Zaklikowie, która naukę wokalu pobiera pod okiem instruktora Ewy Woynarowskiej przy SDK w Stalowej Woli.

Występy uczestników w trakcie eliminacji i Gali finałowej oceniało Jury w składzie: Przewodnicząca Ilona Szczepańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, wokalistka, dyrygent chóralny i pedagog. Radosław Pawełko – wokalista o charyzmatycznym usposobieniu, kilkuletnie doświadczenie sceniczne zdobył współpracując z wieloma zespołami muzycznymi. Występował z takimi artystami jak: Kayah, Andrzej Lampert, Zbigniew Wodecki, Ryszard Rynkowski oraz z zespołem Zakopower i innymi. Ryszard Tryka – wokalista, absolwent szkoły muzycznej II stopnia, który w Jury ‚Krzeszowskiego Kolędowania” bierze udział po raz 4, prowadzi własny zespół muzyczny. Jury oceniło, iż  poziom konkursu był bardzo wysoki, i z roku na rok jest coraz wyższy.

Zaklikowska reprezentantka wystąpiła w pastorałce „Cicho, cicho pastuszkowie” zdobywając w swojej kategorii miejsce I. W konkursie rywalizowali przedstawiciele z powiatów stalowowolskiego i niżańskiego, w tym bardzo liczna grupa ze Stalowej Woli i Pysznicy.

Wszyscy uczestnicy Gali finałowej oprócz dyplomów otrzymali statuetki oraz cenne nagrody rzeczowe.

Wręczenia nagród dokonał Starosta Niżański Robert Bednarz, asystent posła Jerzego Paula Radosław Wiatr,  Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski oraz Dyrektor GOK w Krzeszowie Grzegorz Węglarz.

Impreza kulturalna przebiegała w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Dla uczestników i wszystkich przybyłych gości organizator – GOK w Krzeszowie przygotował przekąski i ciepłe posiłki.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotortelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18