Ćwiczenia służb ratowniczych w Lipie

Data dodania: 28 września 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Atak terrorystów na zakład produkujący podkłady kolejowe i podłożenie ładunków wybuchowych, wyciek niebezpiecznej substancji ze zbiornika, pożar oraz wypadek samochodu, który wjechał pod lokomotywę. Z takimi epizodami zmierzyły się wczoraj służby ratownicze powiatu stalowowolskiego podczas ćwiczeń, które odbyły się w Lipie w gminie Zaklików.

Ponad 200 osób uczestniczyło w międzypowiatowych ćwiczeniach służb ratowniczych w Lipie na terenie zakładu produkującego podkłady kolejowe. Obok strażaków, w akcję zaangażowane były również: stalowowolska Policja, służby medyczne, a także uczniowie i nauczyciel ze stalowowolskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, którzy uczestniczyli w zaimprowizowanym ataku terrorystycznym na zakład. Terroryści zostali obezwładnieni i zatrzymani przez funkcjonariuszy ze stalowowolskiej komendy.

Kolejny wątek dotyczył rozszczelnienia zbiornika i wycieku niebezpiecznej substancji chemicznej. Strażacy przećwiczyli również gaszenie pożaru, a tematem ostatniego z zaimprowizowanych epizodów był wypadek drogowo-kolejowy.

Ćwiczenia odbyły się pod czujnym okiem przedstawicieli ćwiczących instytucji.Po zakończonych ćwiczeniach odbyło się ich podsumowanie, gdzie omówiono przebieg całej akcji.

Źródło: KPP Stalowa Wola