Dalej nieoficjalnie

Data dodania: 22 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Cały skład Państwowej Komisu Wyborczej ulegnie zmianie. Rezygnację z członkowstwa zapowiedziało kolejnych sześciu sędziów. Wcześniej zrezygnowało dwóch sędziów w tym szef PKW Stefan Jaworski. Rezygnacje spowodowane są wadliwym działaniem systemów informatycznych PKW i opóźnieniami z podaniem oficjalnych wyników wyborów.

Pomimo, że od wyborów minął prawie tydzień nadal brak jest oficjalnych wyników wyborów, taka sytuacja nigdy jeszcze nie miała miejsca. W związku z tym rodzą się różne podejrzenia, w tym także o możliwości sfałszowania wyników wyborów, o czym głośno mówili przedstawiciele PiS domagając się również powtórzenia wyborów.

Datę ogłoszenia oficjalnych wyników głosowania do sejmików wojewódzkich i rad powiatów przekładano już kilkakrotnie.

Nasz okręg wyborczy do Sejmiku Województwa Podkarpackiego nosił Nr 3 i obejmował Tarnobrzeg – miasto na prawach powiatu, oraz powiaty stalowowolski, niżański, tarnobrzeski i kolbuszowski.

Z naszego okręgu wyborczego do sejmiku najprawdopodobniej weszli Lidia Błądek, Bogdan Romaniuk, Ewa Draus, Iwona Kołek, Władysław Stępień. Na 33 mandaty w sejmiku, PiS uzyskało 19 a więc ma zdecydowaną większość. Ciekawostką jest, że Lucjusz Nadbereżny również wszedł do sejmiku, jednak został jednocześnie prezydentem Stalowej Woli wygrywając w I turze i musiał zrezygnować z mandatu radnego sejmiku.