Dobro zamieszkało w ZS w Zdziechowicach

Data dodania: 21 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W Zespole Szkół w Zdziechowicach 17 stycznia po raz kolejny już odbył się „Wieczór kolęd i pastorałek”.

Jako pierwszy zaprezentował się Szkolny Zespół Wokalno–Instrumentalny z towarzyszeniem absolwentów tej placówki szkolnej. W ich wykonaniu  publiczność usłyszała wiele kolęd i pastorałek w oryginalnych aranżacjach a licznie zgromadzeni włączyli się do wspólnego kolędowania z zespołem.
Uczniowie w przedstawieniu bożonarodzeniowym: „Wigilia w autobusie” ukazali, że atmosfera świąt może zmienić i skruszyć nawet najbardziej zatwardziałe serca i otworzyć je na drugiego człowieka. W magiczny świat przeniósł zebranych anielski taniec a uroczyste tony  przeplatały się z pewną zadumą.
Na zakończenie zagrała Orkiestra Dęta działająca przy OSP w Zdziechowicach, która wykonała kolędy i utwory o tematyce świątecznej.
Była więc radość i szczęście, ale także powaga i dostojeństwo. Wszyscy uczestnicy tego nastrojowego bożonarodzeniowego spotkania mają poczucie, że przyczynili się do podtrzymania pięknego obyczaju wspólnego świątecznego muzykowania, jak również zacieśnienia więzi wśród mieszkańców miejscowości i gminy.

W uroczystym wieczorze wzięli udział także senator Janina Sagatowska, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Wicestarosta Mariusz Sołtys, Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, Przewodniczący Rady Miasta Zaklików Mirosław Mach i Wiceprzewodniczący RM Adam Sieczkoś a także ks. Henryk Krzyżanowski, siostry ze Zgromadzenia Św. Józefa z Radnej Góry oraz wiele innych gości.
Podziękowania organizatorom i wszystkim występującym za szczególne zaangażowanie i włożony trud wyraził Dyrektor ZS w Zdziechowicach Dariusz Toczyski. Dziękując zaś wszystkim gościom za zaszczycenie nas swoją obecnością Dariusz Toczyski złożył życzenia noworoczne nawiązując do tegorocznego przesłania „W każdym z nas mieszka dobro” a jeden dobry gest może wywołać lawinę dobroci – dodał.

Zdjęcia wykonał Tomasz Krawczyk

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19