Dramat dzieci w szkole w Szczodrem

Data dodania: 10 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 7 komentarzy

Niebywałe wydarzenia w szkole podstawowej w Szczodrem.

We wszystkich mediach wrze po ujawnieniu afery związanej ze znęcaniem się nauczycielki nad uczniami szkoły podstawowej. Sprawę bada kuratorium i policja z prokuraturą.

Rodzice dzieci twierdzą, że już w ubiegłym roku informowali dyrekcję o problemach z nauczycielką, jednak ta nie podejmowała w stosunku do niej żadnych działań. Sprawa wyszła na jaw, gdy jedna z matek włożyła do plecaka swojego syna dyktafon.

Na nagraniu zostały utrwalone zatrważające fakty na temat tego, co działo się w klasie. To, co słychać na nagraniu dosłownie mrozi krew w żyłach. Nauczycielka zaklejała dzieciom usta taśmą, groziła, że przywiąże je do krzesła i rzucała w stronę maluchów wyzwiska. – Cicho bądź, nie odzywaj się do mnie. – Irytujecie mnie gówniarze smarkate. – Co wy robicie, siusiumajtki. – Nie próbuj podchodzić, bo będę musiała przywiązać cię do stołu. – Proszę bardzo zalepiamy buzie, bo nie byłaś pytana.

To nie jest tylko jednorazowy wybryk.

Nauczycielka została zawieszona i nie może uczyć tych dzieci ani żadnych innych, stało się tak jednak dopiero po skutecznej interwencji rodziców.

Dyrektorka szkoły tłumaczy się, że w tym roku szkolnym nie wpłynęła żadna skarga od rodziców.

Rodzice dziwią się jednak, że inni pracownicy szkoły nie zwracali uwagi na metody, jakie wobec uczniów stosowała nauczycielka. Nie wierzą, że nie wiedzieli oni, co dzieje się w klasie.

Wszyscy bez wyjątku zgodzą się z tymi rodzicami, że sytuacja taka jest absolutnie niedopuszczalna. Problemy dziecięce w szkołach mogą zachęcić innych rodziców do monitorowania sytuacji w klasach za pomocą dyktafonów. Jak widać w tym przypadku była to bardzo skuteczna metoda.

MiastoZaklikow.pl już w miesiącu lutym 2015 r. zwróciło się do dyrekcji ZSO w Zaklikowie z wnioskiem udzielenie informacji publicznej na temat bezpieczeństwa dzieci na terenie szkoły. Ponadto zwrócono się także o udzielenie informacji na temat sposobu rejestracji przez dyrekcję szkoły ustnych skarg pochodzących od uczniów, rodziców i innych osób, a obecnie oczekuje na udzielenie odpowiedzi w tej sprawie.

1. ktoś

sb -zarówno znęcanie jak i bicie to formy przemocy,jest to działanie na szkodę dziecka,zaburzanie jego prawidłowej psychiki.Osoby przygotowujące się do zawodu pedagoga powinny przechodzić testy psychologiczne czy zbyt szybko nie wypalą się w tym zawodzie.A sytuacja w rodzinie to jest już odrębny temat i to właśnie nauczyciele,wychowawcy powinni pomóc kiedy dziecko jest krzywdzone lub zaniedbywane przez rodzica.

2. sb

Zenek, znęcanie się a nie bicie. Oczywiście, że nie chciałbym aby bito moje dzieci. Nie popieram tego, ale dzieci też mają bujną wyobraźnię. Dużo też się słyszy co się dzieje w domach od dzieci, ale tego się nie nagłaśnia.

3. ktoś

Nie mieści się w głowie iż taka sytuacja jak opisana w powyższym artykule miała miejsce.Natomiast komentarze pod nim to istna tragedia.Jak może panować taka znieczulica w naszym społeczeństwie.Naszym małym obywatelom dzieje się krzywda a Ania i sb odnoszę wrażenie jakby to popierali.Zacznę od sb – ja też kiedyś chodziłam do szkoły ale kar cielesnych sobie nie przypominam -może taka normalna szkoła,ale domyślam się z tego co piszesz u Ciebie było chyba inaczej ale i tak nic to nie dało.Zamiast współczuć tępić takie sytuacje popierasz je.A z nauczycieli nie rób takich biedaków że nie mają żadnych praw.Co do Ani- nie wiem jaki masz niesmak co do Zaklikowa ale gdyby było więcej takich ludzi jak redaktor tej strony świat byłby bardziej milszy i kolorowy,więc nie ZNIŻAJ SIĘ DO SWOJEGO POZIOMU!

4. sb

Nauczyciele teraz nie mają praw, tylko dzieci. I te media!!! Paranaja jakaś. Kiedyś bito, stosowano kary cielesne na lekcjach, człowiek przeskrobał, bał się powiedzieć w domu. Teraz to dzieci pyskują nauczycielom, przeklinają. W domu się mówi:co ona wymyśla, chyba ją poje…o! A za parę lat dostanie się w pie..l, albo zabije! Przecież dzieciom można wszystko!!!

1. zenek

Tzn chciał/a byś aby jakaś obca osoba miała prawo bić twoje dzieci?
      Osobiście nie jestem pewien swojej reakcji na widok pedagoga lejącego moje dziecko.

2. wiecznie niewyspany

Komuna sie skonczyła. Podobno było tak pięknie za czasów komuny. Pewnie fajnie było jak człowiek musiał sie nauczyć kraść i kombinować i zawsze miał prace ale musiał kraść i kombinować, W szkole nauczyciel miał prawo lać pasem Twoje dziecko. Nie te czasy kochani, nie ta mentalność, i bardzo dobrze, gdyby ktoś zrobił co kolwiek mojemu dziecku to by miał przynajmniej zawiasy.

5. Ania

Widzę,że poziomem portal Miasto Zaklików dorównuje sołtysowi wsi Zaklików.Wielka szkoda ,ale jakie miasto to i taki portal