Dziecięcy konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Data dodania: 27 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 14 komentarzy

Konkurs rysunkowy pt. ”MOJA KARTKA W KALENDARZU” został zakończony w dniu 15.11.2014 r. W dniu 21 listopada br. jury konkursu w składzie: Andrzej Koch, Tomasz Paleń i Magdalena Sieczkoś dokonało otwarcia złożonych prac.

Na konkurs wpłynęło 117 prac od dzieci i młodzieży z całej gminy. Po długiej selekcji komisja zdecydowała o wyborze 13 prac, które zostały wyróżnione i zostaną wykorzystane jako kartki do kalendarza, który zostanie wydany przez Gminę Zaklików na 2015 rok. Jedna z prac będzie zdobiła stronę tytułową kalendarza.

Autorzy wyróżnionych prac:

Strona tytułowa kalendarza – Martyna Okrasa, Świetlica Środowiskowa Zdziechowice

Karta Styczeń – Wiktoria Żołopa, Publiczne Gimnazjum w Lipie

Karta Luty- Mateusz Skrzypek, Publiczne Gimnazjum w Lipie

Karta Marzec – Mateusz Skrzypek, Publiczne Gimnazjum w Lipie

Karta Kwiecień – Sara Drewniak, Świetlica Środowiskowa Zdziechowice

Karta Maj – Kacper Sędziak, Szkoła Podstawowa w Lipie

Karta Czerwiec- Wiktoria Żołopa, Publiczne Gimnazjum w Lipie

Karta Lipiec- Jakub Skrzypek, Szkoła Podstawowa w Lipie

Karta Sierpień – Daniel Ozga, Szkoła Podstawowa w Lipie

Karta Wrzesień – Wiktoria Żołopa, Publiczne Gimnazjum w Lipie

Karta Październik – Anna Wolano, Szkoła Podstawowa w Lipie

Karta Listopad – Julia Warmuz, Szkoła Podstawowa w Lipie

Karta Grudzień – Julia Warmuz, Szkoła Podstawowa w Lipie

Wszystkim uczestnikom konkursu złożono podziękowania za udział w konkursie i zaproszenie do dalszej współpracy. Zapraszamy na stronę www.zaklikow.pl

1. WTF

Jak jesteśmy przy temacie szkoły i nauczycieli to na przykładzie ostatnich wyborów widać jak spada autorytet nauczycieli. Wyborcy powiedzieli NIE takim ludziom jak Waldemar Plennikowski (dyrektor szkoły w Zaklikowie Prezes Stowarzyszenia), Wioletta Przywara – nauczyciel (zastepca przewodniczącego rady miasta), Iwona Pezda (dyrektora szkoły w Lipie), Jolanta Pyć (zastepca dyrektora szkoły w Lipie), Sylwia Kapuścik – nauczyciel. Został tylko Mirosław Balbier – nauczyciel. Jest to sytuacja wskazująca, na całkowity spadek autorytetu nauczycielskiego w gminie Zaklików. I kto ponosi za to winę, na pewno wyborcy bo się pomylili i źle wybrali. Chyba wszyscy maja juz dość gwiazdorstwa niektórych pseudodziałaczy z czego nic nie wynika poza zamętem. Widać, że wiekszość chce dobrego gospodarzenia a nie gwiazdorzenia, miejmy nadzieję, że wybrany burmistrz będzie lepszym gospodarzem niż gwiazdorem. Schwarzenegger był dobrym gwiazdorem i gospodarzem ale takie rzeczy to tylko w Ameryce.

1. jojo

zENEK coraz bardziej mnie rozśmieszasz,przypomnij sobie moje wcześniejsze posty, ja nie bronię,tylko krytykuję obecny poziom w zaklikowskiej szkole:-

2. WTF

To już nie są przelewki jak się mówi o likwidacji liceum, patron szkoły i inni dawni nauczyciele w grobach by się poprzewracali jak by słyszeli do czego doprowadzili obecni zarządcy szkoły. Jak to możliwe że dzieci nauczycieli uciekają ze szkoły w tym roku jest to co najmniej 6 dzieci, czym się zajmuje dyrekcja, gdzie działania, najlepiej wszystko zwalić na innych, na rodziców, burmistrza, na dzieci, na niż demograficzny, a później będzie płacz nauczycielski bo likwidują etaty w szkole. Sami na to pracujecie. Dyrektorze głowa do góry wszystko jest OK!!! Dziwne jak bakcyl Kononowicza rozlewa się po Polsce.

1. zaklika

„Czym się zajmuje dyrekcja” dobre pytanie WTF, na pewno nie szkołą i jej życiem,bo skutki widać.I wcale mi nie będzie żal tych ludzi jak padnie liceum,ponieważ sobie sami na to pracują.

1. Viki

i podniesie się krzyk że władza walczy z oświatą. A w Lipie przecież się uspokoiło, i wszystko dopiero teraz wraca na właściwą drogę. Ale co zrobi rada miasta i burmistrz to jeszcze wielka niewiadoma. Dalej tak yc nie może albo dyrektor wezmie się do pracy albo aut, zadnej łaski nie robi bo na go miejsce są na pewno chętni, którzy lepiej zadbają o tą szkołę, i są stąd a nie jak dyrektor obcy, i może dlatego nie zalezy mu na tym żeby chociaż zachować ten dorobek jaki zastał, nie mówiąc już o jego rozwijaniu.

3. Lagodna Herta

Mocno sie zadumalam nad tym co pisze Zaklika. Moim zdaniem zaklikowskie liceum ma realne szanse aby przywrocic mu dawna renome, ale aby tak sie stalo potrzebne jest ogromne zaangazowanie dyrekcji i nauczycieli. Napewno rzecza wazna jest, aby wszyscy uswiadomili sobie, ze na dobry wizerunek szkoly musi pracowac caly zespol.
    Tez mnie zastanawia czy do szkoly w Zaklikowie uczeszczaja plastyczne „beztalencia”? czy moze raczej komus sie nie chcialo, albo zapomnialo dzieci do konkursu zachecic. O sukcesach zaklikowskich dzieci i mlodziezy prozno szukac informacji na stronie internetowej szkoly, bo ona tyle, ze zostala przez kogos zalozona, a tresci tam niewiele, a szkoda, bo to jedna z najtanszych i kto wie czy nie najskuteczniejszych reklam.
    Pisalam juz na ktoryms watku, ale powtorze to dla podkreslenia raz jeszcze; gdzie wysle swoje dziecko do liceum rodzic, ktory wie, ze dzieci wiekszosci uczacych tu nauczycieli, chodza do liceow w innych miastach???? To temat do glebokich przemyslen.

4. zaklika

5. k

Jury jak się patrzy…jeszcze proboszcza brakuje….. No i może jakiś wędkarz zaklikowski by się też przydał….

6. Viki

Gwa myślisz o tym samym co ja. Co sie dzieje z tą szkołą, liceum upada, klasy mundurowe kulą u nogi, dzieci małe pozostawiane same sobie – złamana ręka, strona internetowa ZSO pusta a informacje które są to z tamtego roku. Żadne dziecko z Zaklikowa nie zasłużyło na wyróżnienie czy po prostu dyrektor odpuścił sobie udział szkoły. Później powiedzą, że to wina nauczycieli ale tak nie jest bo przecież wyniki matur mówią same za siebie. Wszyscy rozumią szał wyborczy i przegrane ale czy musi cierpieć przez to cała szkoła. Co się dzieje z tą szkołą???