GOK Zaklików dla Oratorium w Stalowej Woli

Data dodania: 4 lutego 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W sobotę 28 stycznia 2017 w Oratorium pod Patronatem bł. ks. Bronisława Markiewicza w Stalowej Woli odbył się Koncert kolęd i pastorałek „Oratorium dla Maleńkiego” oraz montaż słowno-muzyczny ku czci Księdza Markiewicza.

Był to niezwykle wyjątkowy i sentymentalny czas, gdyż dokładnie w tym dniu przypada 105 rocznica śmierci założyciela.

Koncert był zwieńczeniem półrocznej pracy nad płytą „Oratorium dla Maleńkiego”. Wystąpili dziecięcy wokaliści, oraz zespół na tle aranżacji muzycznych Andrzeja Stępnia.

W koncercie wzięli udział również dzieci ze Studia wokalnego z Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie, pod kierownictwem instruktorki wokalu Aliny Stępień – Oliwia Urbanek, Maja Dziechciarska,  Kinga Chmiel, Martyna Michalczak.

Organizatorzy wyrazili dumę z faktu, że dzieło księdza Bronisława Markiewicza trwa i wciąż przynosi owoce, czego dowodem jest nie tylko ten koncert, czy wydana płyta ale przede wszystkim ludzie, którzy wciąż pielęgnują ziarno, które niegdyś zasiał ks. Bronisław Markiewicz.

Występujące dzieci otrzymały podziękowania, dyplomy oraz wiele upominków, w tym płyta nagrana przez dzieci z Oratorium pt. „Oratorium dla Maleńkiego”.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code