Historia szkoły w pigułce

Data dodania: 27 marca 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 26 marca 2017 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Zaklikowie odbyła się promocja książki autorstwa W. Plennikowskiego, E. Laskowskiej, B. Wołoszyn i M. Balbier.

Książka pt. „Sto lat szkoły w Zaklikowie” ukazała się z okazji okrągłej jubileuszowej rocznicy naszej szkoły. Setna rocznica szkoły w Zaklikowie minęła w 2016 r.

Budowę obecnego budynku szkolnego rozpoczęto w 1938 roku a ukończono w 1944.  Od  listopada 1995 roku szkoła nosi imię swego założyciela Adama Sapińskiego.

Na promocję książki przybyli liczni zaproszeni goście m.in. poseł Rafał Weber, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, Wicestarosta Mariusz  Sołtys, Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, Przewodniczący Rady Miasta Zaklików Mirosław Mach a także proboszcz ks. Michał Mierzwa;

Uczestnikom spotkania przedstawiono historię szkoły za pomocą prezentacji multimedialnej począwszy od początku XIX. Promocję książki uświetniły okolicznościowe występy młodzieży szkolnej w postaci przedstawień i wierszy oraz piosenek i tańca. Książkę można było otrzymać poprzez zakup specjalnych cegiełek.

Na zakończenie przygotowano poczęstunek dla wszystkich obecnych.