I Festiwal Folkloru w Lipie

Data dodania: 18 czerwca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

W niedzielę 21 czerwca 2015 r. w Lipie odbędzie się Międzywojewódzki Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych.

Organizatorem imprezy jest Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie. Przegląd będzie miał miejsce w ramach zorganizowanego I Festiwalu Folkloru, który powstał obecnie w miejsce odbywającego się dotychczas Pikniku Jagodowego.

Otwarcie imprezy nastąpi o godz. 14.00. Wystąpią także zespoły i kapele śpiewacze z sąsiednich gmin i innych miejscowości. Kontynuowany będzie konkurs jedzenia pierogów z jagodami.

W trakcie trwania festiwalu rzemieślnicy zaprezentują ginące zawody takie jak kowalstwo, garncarstwo, wikliniarstwo i koszykarstwo oraz wyroby sztuki ludowej.

O godz. 20.00 wystąpi zespół z Lipy IN THE END, a o godz. 21.00 FUN TRIO również z Lipy.

Zespół IN THE END mieliśmy okazję usłyszeć w Zaklikowie podczas tegorocznego weekendu majowego.