II tura wyborów w Gminie Zaklików

Data dodania: 28 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 6 komentarzy

Przez chwilę II tura wyborów w Gminie Zaklików zawisła pod znakiem zapytania. Miało to związek z sytuacją jaka zaistniała w Radzie Powiatu w Stalowej Woli. Na posiedzeniu rady dokonano wyboru Starosty, którym został Janusz Zarzeczny.

Następnie nowo wybrany starosta zgłosił osobę Mariusza Sołtys na stanowisko wicestarosty. W głosowaniu Mariusz Sołtys uzyskał poparcie 19 radnych, przeciw było tylko 3 i przyjął stanowisko wicestarosty.

Po objęciu stanowiska wicestarosty przez Mariusza Sołtys sytuacja dotycząca wyborów Burmistrza Zaklikowa nie uległa jednak zmianie. Z dostępnych informacji wynika, że Mariusz Sołtys pomimo uzyskania tego stanowiska, stanie również do II tury wyborów na Burmistrza Zaklikowa. W przypadku wygranej będzie miał prawo dokonania wyboru, czy chce być Burmistrzem Zaklikowa, czy wicestarostą powiatu.

Jaka sytuacja wyłoni się po wyborach zależy obecnie tylko i wyłącznie od decyzji wyborców, którzy będą musieli podejmować decyzje w swoich własnych sumieniach, dlatego, że kończy się właśnie kampania wyborcza i od godz. 0.00 dzisiejszej nocy zacznie obowiązywać cisza wyborcza w całym kraju.

Cisza wyborcza da wyborcom czas na przemyślenia własne a obu kandydatom przyniesie chwilę oddechu. Nie wiadomo jak powyższa sytuacja wpłynie na wynik głosowania, dla przypomnienia podajemy wynik pierwszej tury głosowania, który wynosił:

–  Zdzisław Wójcik – 1783 głosy tj.  47,18% głosów,

–  Mariusz Sołtys – 1337 głosów tj. 35,38% głosów.

1. Redaktor

Informujemy, że trwa obecnie cisza wyborcza, dlatego nie ma możliwości publikowania na stronach internetowych komentarzy do artykułów, które zawierają w sobie chociażby namiastkę agitacji wyborczej na któregokolwiek z kandydatów. Redakcja MiastoZaklikow.pl

2. brodaty

Mam trudną zagadkę do rozwiązania, każdy kto odpowie prawidłowo na pytanie będzie mógł dodać sobie 100 punktów. Mamy 2 kandydatów – który z nich wybrał taki sposób na życie – politykierstwo i krawaciarstwo a który nie wybrał tego?

3. zloty

Brawo, czlowiek z klasa zostal doceniony… Mam nadzieje ze i nasi go docenia. Panie Mariuszu szacunek za ciezka prace!