Irena obroniła się

Data dodania: 7 listopada 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

W Irenie nie powstanie zakład przetwarzania tworzyw sztucznych. Mieszkańcy Ireny obawiali się najbardziej smrodu i hałasu.

Zapewne zdecydowana postawa wszystkich mieszkańców Ireny spowodowała, że nie powstanie zakład przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Zakład chciała uruchomić kraśnicka firma WKK Recykling. Inwestycja spotkała się jednak ze zdecydowanym sprzeciwem wszystkich mieszkańców Ireny na czele z sołtysem Ireny Markiem Babiczem.

Przeciwników budowy zakładu nie przekonały zapewnienia o nieszkodliwości i braku uciążliwości dla mieszkańców i środowiska w trakcie procesu technologicznego, jak również perspektywa utworzenia kilkudziesięciu miejsc pracy dla mieszkańców miejscowości.

Pomimo poniesienia już kosztów przez inwestora, zdecydował się on jednak na wycofanie złożonego wniosku w sprawie tej inwestycji.

Sprawa został ostatecznie zakończona wydaniem przez Burmistrza Zaklikowa postanowienia o umorzeniu postępowania administracyjne w sprawie budowy zakładu.

Szczegóły dostępne są TU

1. Wojtek

Jako, że nie ma oddzielnej zakładki dotyczącej planowanej Farmy wiatrowej w Zaklikowie piszę tu. Dlaczego w gminie Zaklików wolę jednych mieszkańców się szanuję a innych nie. Brawa dla mieszkańców Ireny, udało się Wam. Ale zatrważające jest, że Burmistrz i Rada ma w … zdanie mieszkańców Józefowa, Baraków Starych i Zdziechowic nt. planowanej farmy wiatrowej. Już drugi rok Ci ludzie protestują zbyt bliskiej budowie wiatraków ale Burmistrz i Szanowna Rada zdają się być głusi na te protesty. Co więcej na ostatniej sesji ( 30 listopada br) Rady Gminy został przegłosowany haniebny Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, dopuszczający możliwość budowy wiatraków w tamtych terenach.
    Burmistrzowi się nie dziwię, bo to człowiek bez serca, ale Radni! Deklarujecie się jako ludzie wierzący a zagłosowaliście za krzywdą tych ludzi. Tak za krzywdą, bo oni Wam pracy i możliwości zarobienia pieniędzy nie zabierają a Wy im tak. Tylko dwoje Radnych miało odwagę cywilną zagłosować przeciw, a reszta jak te tchórze – wstrzymali się albo za Planem.
    Szanowni Radni nie dziwcie się potem, że ktoś bliski Wam zachoruje albo przydarzy się Wam inne nieszczęście. Kara boska za coś takiego musi być. Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe.
    Aha i jeszcze jeden szczegół:
    Szanowna Rado Miejska podejmując tę uchwałę naruszyliście szereg przepisów prawnych o których nie macie pojęcia. Ale to niedługo się wyda i będzie nieładnie i wstyd za niewiedzę uchwało- i ustawodawczą.