IX. finałowy koncert zimowych warsztatów muzycznych

Data dodania: 13 lutego 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniu 12 lutego 2015 r. w Miejskim Domu Kultury w Stalowej Woli odbył się IX finałowy koncert zimowych warsztatów muzycznych. Przyjmowanie zapisów na warsztaty rozpoczęto w połowie grudnia 2014 r.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość wyboru poszczególnych klas i tak:

• Klasa wokalu – Ola Królik
  • Klasa gitary – Dawid Lewandowski
  • Klasa instrumentów klawiszowych – Marcin A. Steczkowski
  • Klasa gitary basowej/kontrabasu – Marcin Jadach
  • Klasa perkusji – Jan Kiedrzyński
  • Klasa saksofonu – Mariusz Godzina

Nowością w klasie wokalu jest w tym roku warsztat chóralny, który poprowadziła Ewa Niewdana – Hady,

Opiekunem warsztatów z ramienia MDK był Rafał Latawiec a kierownikiem artystycznym Marek Raduli. Natomiast pomysłodawcą całego przedsięwzięcia, od jego początku, jest Dyrektor MDK Marek Gruchota, który jest szefem, sprawcą i kołem zamachowym tego zagadnienia – powiedział Marek Raduli.

W warsztatach udział wzięło 95 osób w wieku od 8 do 51 lat, w tym 50-ciu uczestników było ze Stalowej Woli, a 45 z pobliskich miejscowości. Z terenu Gminy Zaklików, z tych bezpłatnych warsztatów skorzystały jedynie 2 osoby, z Zaklikowa i Lipy.

Zadanie to było współfinansowane przez powiat stalowowolski.

Prowadzący warsztaty to profesjonaliści. Wszyscy uczestnicy – według Marka Raduli – to współtwórcy tych warsztatów, bo ten program jest wynikiem ich chęci tworzenia i współtworzenia tego języka komunikacji, jaką jest muzyka.

W zaledwie trzy dni (9.02-12.02) tych bezpłatnych warsztatów, powstały propozycje artystyczne, które zostały zaprezentowane w koncercie finałowym, podzielonym na część wokalną i big beat’ową.

Instruktorzy prowadzący warsztaty byli zafascynowali zdolnościami wszystkich uczestników i lekkością prowadzenia z nimi zajęć, co pozwoliło na wypracowanie w tak krótkim czasie wspaniałych efektów m.in. utworów wokalnych i chóralnych, śpiewanych na cztery głosy. Na uwagę zasługiwał klasyk Carlosa Santany „Europa”, który został wykonany w części big beat’owej przez utworzony na warsztatach zespół instrumentalny.

Organizowane warsztaty muzyczne, letnie i zimowe, co roku cieszą się coraz większą popularnością.

Wszyscy chętni już otrzymali zaproszenie na letnie warsztaty muzyczne, które zaplanowane są wstępnie na miesiąc sierpień 2015 r., o przyjęciu jednak decyduje pierwszeństwo zgłoszenia.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24