Jan Paweł II w zaklikowskiej pamięci

Data dodania: 6 kwietnia 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

„Jan Paweł II w pamięci pokoleń” – pod takim zawołaniem odbył się VI Międzywojewódzki konkurs recytatorski i konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.

Organizatorami konkursu był Zespół Szkół Ogólnokształcących im. A. Sapińskiego w Zaklikowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie, a jego uczestnikami były dzieci i młodzież szkolna z terenu zaklikowskiej gminy.

Finał konkursu miał miejsce na deskach Gminnego Ośrodka Kultury w Zaklikowie w dniu 2 kwietnia 2017 r. o godz. 15.00. Wszyscy laureaci konkursu recytatorskiego zaprezentowali przed publicznością swoje utwory związane z postacią Jana Pawła II.

W przygotowanym specjalnie na tę okazję programie artystycznym wystąpił Chór „Gloria” pod dyrekcją Stanisława Długosza, Schola „Cantate Deo”, Studio Wokalne działające przy GOK w Zaklikowie, zespół młodzieżowy “Rendezvous” pod opieką Tomasza Turek, solistka z zaklikowskiego gimnazjum oraz malutkie wokalistki z przedszkola w Zdziechowicach.

Szczególnie miły akcent w tej uroczystości wprowadził występ  Scholi „Cantate Deo” prowadzonej przez Agnieszkę Krawczyk we współpracy ze Studiem Wokalnym prowadzonym przez Alinę Stępień. Wynikiem tej współpracy było zaprezentowanie przepięknych nowych aranżacji utworów, nagrodzonych najgorętszymi brawami publiczności.

W trakcie finału dwukrotnie zaśpiewano utwór „Barka” – szczególnie ulubiony przez Jana Pawła II.

Laureaci konkursów otrzymali nagrodę. Nauczyciele, rodzice oraz dziadkowie, który przyczynili się do organizacji tego wydarzenia kulturalnego otrzymali podziękowania.

Podziękowania składali oraz nagrody wręczali Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, Dyrektor ZSO Waldemar Plennikowski, Dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska , V-ce Dyrektor ZSO Ewa Laskowska, ks. Kamil Dziurdź.

Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem przy słodkich wypiekach, gorącej kawie i herbacie.

1. lila

Niepozorna i skromna dziewczynka z trzeciej klasy szkoły podstawowej w Zaklikowie zapowiada się na wspaniałą artystkę.