Jan Żelazny ponownie Sołtysem Zaklikowa

Data dodania: 30 marca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 8 komentarzy

W dniu 29.03.2015 r. w niedzielę odbyły się wybory sołtysa oraz radnych Rady Sołeckiej Zaklikowa. W zebraniu sołeckim wzięła udział rekordowa jak dotychczas liczba mieszkańców Zaklikowa.

Pierwszy termin wyborów został wyznaczony na godz. 11.45. Wybory zostały przeprowadzone jednak w drugim terminie tj. o godz. z 12.15. O godz. 12.35 została zamknięta lista obecności. Łącznie w zebraniu sołeckim wzięło udział 276 mieszkańców Zaklikowa, sala widowiskowa GOK w Zaklikowie pomieściła jednak tak dużą liczbę osób. Zebranie wyborcze otworzył Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik odczytując jednocześnie proponowany porządek obrad, który został następnie przyjęty w głosowaniu.

Na prowadzącego obrady został wyznaczony Marian Janik, powołano również 5-cio osobową komisję skrutacyjną do czuwania nad przebiegiem głosowań.

Do pełnienia funkcji Sołtysa Zaklikowa zostało zgłoszone dwie kandydatury tj. Mirosławy Winiarczyk oraz Jana Żelaznego, którego kadencja jako sołtysa dobiegła właśnie końca.

Jan Żelazny złożył przed zgromadzonymi sprawozdanie z wykonanych zadań w trakcie pełnionej przez siebie funkcji sołtysa. Mirosława Winiarczyk zabrała natomiast głos w sprawie zaprezentowania swojej osoby do funkcji sołtysa.

W wyniku tajnego głosowania Sołtysem Zaklikowa został wybrany na drugą już kadencję Jan Żelazny uzyskując zdecydowane poparcie mieszkańców Zaklikowa. Po dokładnym przeliczeniu głosów ustalono, że Jan Żelazny otrzymał 188 głosów poparcia, natomiast Mirosława Winiarczyk jedynie 82 głosy.

Po ogłoszeniu wyników wyborów sołtysa większość wyborców opuściła zebranie sołeckie. Wybory radnych Rady Sołeckiej Zaklikowa przebiegły już przy jedynie kilkudziesięciu (około 40) wyborcach.

W wyniku tajnego głosowania Radnymi Rady Sołeckiej Zaklikowa zostali wybrani: Marian Sanakiewicz, Marian Janik, Marek Pataraniak, Marian Bednarski, Krzysztof Klukowicz.

W zebraniu sołeckim mieszkańców Zaklikowa wziął udział również Wicestarosta Stalowowolski Mariusz Sołtys.

Po zamknięciu obrad Jan Żelazny przyjął gratulacje od Burmistrza Zaklikowa oraz innych osób z życzeniami sukcesów w działaniu na stanowisku sołtysa dla mieszkańców Zaklikowa.

1. sb

Właśnie jaka Gmina taka władza- czyli żadna! Co innego mówi się prosto w oczy- a za plecami : jad i nienawiść!Jak to się mówi: dziad się odbije to cię torbą zabije- u nas takich nie mało!

2. Zak

Pani Winiarczyk coś mówiła o zgodzie, jednocześnie plując jadem i nienawiścią. Dziwna sprawa.
    A Żelazny może i nie do końca wzór, ale nie można mu zarzucić braku zaangażowania i dobrych chęci.
    Jeśli chodzi o wykształcenie to nie zawsze idzie ono z inteligencją…

1. Ania

Dobrymi chęciami to jest piekło wybrukowane! Obecnemu sołtysowi nie można zarzucić że posiada wykształcenie,inteligencje i dobre chęci do zrobienie czegoś dobrego na rzecz Gminy.Jaka Gmina Taka władza! Całe szczęście ,że mieszkam w mieście.

2. zyga

Jak sołtys nie wzór. Sołtys to wzorzec. Przebił już sołtysa z Wąchocka. Sołtys jest debeściak.

3. sb

A pan sołtys – a przecież to miasto chyba nie? sołtys w mieście?niech się zajmie sprawami poważnymi i nie nachodzi ludzi w pracy!!! Sam nie ma wykształcenia a buzie takieeeeeeeeeeeeee

4. mkeszkaniec

Nie spodobało mi sie zachowanie Pani Winiarczyk jak chce robic sobie reklame to nie na wyborach bo wybory od tego nie są Pan Żelazny oszem przeczytal co „zrobił” ale nie jako reklama tylko jako byly i teraz obecny sołtys, a Pani Winiarczyk niech zrobi sobie kampanie wyborcza i spotkania przed wyborami. Tak na przyszlosc