Katolickie Centrum Pomocy Rodzinie niesie pomoc

Data dodania: 19 października 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W niedzielę 18 października 2015 r. w kaplicy Zgromadzenia Sióstr św. Józefa na Radnej Górze odbyło się spotkanie i czuwanie modlitewne.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Dyrektora Wydziału Małżeństw i Rodziny Diecezji Sandomierskiej ks. Wiesława Surma przy udziale członków Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Zaklików oraz Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie dekanatu Modliborzyce.

Katolickie Centra Pomocy Rodzinie funkcjonujące na terenie Diecezji Sandomierskiej powstały z inicjatywy ks. biskupa Krzysztofa Nitkiewicza. Ideą Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie jest niesienie pomocy parafianom i osobom potrzebującym, i skupiają one specjalistów różnych dziedzin, którzy przyjęli na siebie zobowiązanie udzielania bezpłatnej, fachowej pomocy z zakresu m.in. medycyny, prawa, pedagogiki, psychologii, doradztwa rodzinnego, opieki duszpasterskiej i innych dziedzin życia społecznego dekanatu.

W spotkaniu modlitewnym, które rozpoczęło się mszą świętą o godz. 15.00 wzięli udział członkowie KCPR z Zaklikowa i Modliborzyc. Mszę świętą odprawił ks. Wiesław Surma w obecności ks. dziekana Dekanatu Zaklików Stanisława Zioło i ks. dziekana Dekanatu Modliborzyce Stanisława Piaseckiego.

Wszyscy biorący udział w spotkaniu modlitewnym w przerwie posilali się pieczonymi kiełbaskami, a następnie prowadzili rozmowy przy kawie, herbacie oraz ciastach.

Spotkanie jak zwykle przebiegało w rodzinnej, serdecznej, domowej atmosferze.

Tematem następnego spotkania i modlitw Katolickiego Centrum Pomocy Rodzinie będzie „Trzeźwość w życiu i w rodzinie” połączone z dyskusją na temat rozmiarów, skutków i możliwości zapobiegania alkoholizmowi.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację ze spotkania.