Kawalkada policyjnych pojazdów

Data dodania: 28 października 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Duże zainteresowanie mieszkańców Zaklikowa wzbudziła dziś przejeżdżająca kawalkada samochodów policyjnych. O godz. 13.44 kolumna pojazdów w liczbie około 10 poruszała się z terenu województwa lubelskiego w kierunku Stalowej Woli.

W celu sprawnego przejazdu przez Zaklików kolumna użyła sygnałów uprzywilejowania w ruchu.

MiastoZaklikow.pl ustalił, że powodem ruchu kolumny pojazdów policyjnych jest najprawdopodobniej mecz rozgrywany w Stalowej Woli pomiędzy drużynami Śląsk Wrocław – Stal Stalowa Wola.

Mecz ten jest zakwalifikowany jako mecz podwyższonego ryzyka. W meczu zapowiedzieli także udział kibice Motoru Lublin, którzy sympatyzują z kibicami Śląska Wrocław.

W związku z tym, w celu zapewnienia bezpiecznego pobytu kibiców Motoru Lublin, policja lubelska wzmocniła grupę zabezpieczenia poprzez oddelegowanie własnych funkcjonariuszy.

Mecz o statusie podwyższonego ryzyka oznacza, iż w zabezpieczeniu takiego meczu mogą brać udział wszystkie siły policyjne naszego powiatu, wzmocnione dodatkowo przez Komendę Wojewódzką Policji w Rzeszowie.