Kolędowanie w zaklikowskiej szkole

Data dodania: 12 stycznia 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

I Regionalny Przegląd Zespołów Kolędniczych zorganizowany przez ZSO w Zaklikowie został rozstrzygnięty.

Do konkursu przystąpiły tyko trzy grupy kolędnicze, lecz ich występy i poziom przygotowania były imponujące. Podkreślenia wymaga fakt, że grupy kolędnicze składały się wyłącznie z dzieci w wieku szkolnym, klas podstawowych i gimnazjum. Zaprezentowane przez nich widowiska były powodem do wzruszeń.

Do konkursu stanęły:

– Grupa „Świetliki” ze Świetlicy Środowiskowo-Profilaktycznej w Zaklikowie pod opieką Katarzyny Rogoża

– Grupa „Cisi pastuszkowie” pod opieką Teresy Pataraniak

– Grupa „Turoń” pod opieką Ewy Drzymała

Komisji konkursowej oceniającej występujących, jak i widowni najbardziej podobał się występ grupy „Cisi pastuszkowie”, która zajęła pierwsze miejsce. Grupy „Turoń” i „Świetliki” zajęły równorzędne drugie miejsce. Dzieci otrzymały nagrody a pozostali dyplomy uznania.

Organizatorom i dziecięcym członkom grup kolędniczych należą się podziękowania za kultywowanie tradycji kolędniczej. Podziękowania takie otrzymali z ust obecnego na widowni Przewodniczącego Rady Miasta Zaklików Mirosława Mach i Dyrektora ZSO w Zaklikowie Waldemara Plennikowskiego.

Poza konkursem przed publicznością wystąpił także młodziutki wokalista Miłosz Czubacki, zespół „Rendezvous” pod opieką Tomasza Turek oraz uczniowie szkoły.

Występy zaklikowskich dzieci mogli podziwiać obecni na widowni m.in. Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny, ks. proboszcz Henryk Krzyżanowski, Dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.