Kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Zaklików

Data dodania: 27 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Władze gminy nie zwalniają tempa w staraniach o pozyskanie wsparcia finansowego na zadania realizowane na terenie Gminy Zaklików.

Budowa sieci wodociągowej w miejscowościach Łążek i Kolonia Łysaków, rozbudowa sieci wodociągowej w Nowych Barakach, Zdziechowicach Drugich i Goliszowcu oraz budowa sieci sanitarnej w Zaklikowie i Lipie dobiegają końca.

12 maja 2015 roku Burmistrz Zaklikowa w obecności Skarbnika Gminy podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Podkarpackiego na wsparcie budowy wodociągu i kanalizacji sanitarnej. Zawarta umowa przewiduje wsparcie naszej inwestycji  kwotą 1 948 073,00 zł.

Wizyta władz naszej gminy w stolicy województwa obfitowała także w inne finansowe wydarzenia. Burmistrz Zaklikowa podpisał porozumienie z Wojewodą Podkarpackim w sprawie przyznania Gminie Zaklików dotacji na bieżące utrzymanie, remonty oraz sprawowanie opieki nad cmentarzami i mogiłami wojennymi rozsianymi po naszej gminie. Kwota wsparcia to 16 000,00 zł.

Na koniec wizyty w Rzeszowie Burmistrz podpisał umowę realizowaną z PROW w ramach działania 313,322,323 „ Odnowa i rozwój wsi” na wsparcie projektu pn.: „Rozbudowa i remont obiektu sportowego LKS SANNA Zaklików wraz z wymianą ogrodzenia”. Samorząd województwa tym samy uznał, że nasza jednostka spełniła wszystkie wymogi zawarte we wniosku o dofinansowanie powyższej inwestycji.

Wcześniej budowę obiektu sportowego w Zaklikowie wsparło Ministerstwo Środowiska. Obecnie oczekujemy na ostateczne określenie poziomu wsparcia oddanej do użytku inwestycji.

Źródło: www.zaklikow.pl