Kolizja z latającym pojazdem w tle

Data dodania: 13 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

W niedzielę 12 kwietnia 2015 r. w Zaklikowie na ul. Lubelskiej doszło w godzinach wieczorowych do kolizji pojazdu.

Pojazd marki Skoda na zagranicznych numerach rejestracyjnych, jadący ulicą Lubelską w kierunku centrum Zaklikowa, z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni i po pokonaniu pobocza wjechał na teren stacji paliw Orlen.

Ślady wskazują, że to ukształtowanie pobocza spowodowało, iż pojazd nad przydrożnym rowem przeleciał w powietrzu nie dotykając ziemi, następnie cudem minął dystrybutory paliwowe, po czym uderzył w wysoki krawężnik,  metalowy słup, oraz metalowe ogrodzenie.

Pojazd został obrócony tyłem do kierunku jazdy, a jego koła ugrzęzły na kilka centymetrów w rozkopanej ziemi. Metalowy słup został całkowicie obalony na ziemię.

Pojazd uległ poważnym uszkodzeniom. Na miejscu kolizji interweniował patrol RD z KPP w Stalowej Woli.

Jeden ze świadków snuje domysły, że przyczyną kolizji mogło być prawdopodobnie zdarzenie na drodze, które zmusiło kierowcę do zjechania z jezdni na pobocze.

Postępowanie w sprawie tej groźnie wyglądającej kolizji prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1. ktoś

W tytule pisze ,,kolizja z POJAZDEM LATAJĄCYM” więc sprawa trafiła do archiwum X i dlatego nic się nie dowiemy.

2. drB

Za szybka jazda. Znaki pozwalają do 70 k/h. Kierowca jechał zapewne szybciej.Przydało by się ustawić tablicę informująca o terenie zabudowanym zaraz za przejazdem kolejowym a nie przed mostem. Niektórzy nie dorośli do przestrzegania przepisów drogowych. Ciekawe że w Niemczech czy Anglii , Polacy jeżdżą zgodnie z przepisami. Czyżby nieuchronność mandatów i to płaconych w walucie wymienialnej hamuje tam dzikie wschodnie zapędy?