Konkurs fotograficzny

Data dodania: 7 września 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Konkurs fotograficzny „Ziemia Zaklikowska – przyroda i kultura”.

Gminny Ośrodek Kultury w Zaklikowie zaprasza do udziału w I edycji konkursu fotograficznego „Ziemia Zaklikowska – przyroda i kultura”. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących, niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania.

Każdy z autorów może nadesłać do dnia 15 października 2015 r. od 1 do 10 zdjęć. Technika wykonania prac jest dowolna.

W kategorii Przyroda: flora i fauna (w szczególności gatunki rzadko występujące lub chronione), piękno i różnorodność przyrody nieożywionej i walory krajobrazowe gminy Zaklików.

W kategorii Kultura: zabytki znajdujące się na terenie miasta i gminy Zaklików – obiekty sakralne, nekropolie różnych wyznań, miejsca o znaczeniu historycznym i kulturowym, architekturę murowaną i drewnianą, zabytki kultury technicznej (wapienniki, mosty, młyny, elektrownie wodne).

Celem konkursu jest: ukazanie w ciekawy i oryginalny sposób piękna miasta i gminy Zaklików oraz popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Nagrodzone zdjęcia zostaną opublikowane w obszernym, wielojęzycznym albumie „Ziemia Zaklikowska. Przyroda, krajobraz, kultura”.