Konsultacje społeczne w sprawie podziału Gminy Zaklików

Data dodania: 18 listopada 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 3 komentarze

W sprawie podziału Gminy Zaklików nie będzie referendum. Zamiast planowanego pierwotnie referendum będą przeprowadzone konsultacje społeczne w sprawie – wyłączenia z terenu Gminy Zaklików nowej gminy – Gminy Lipa, w skład której wejdą sołectwa Lipa, Gielnia i Goliszowiec.

Konsultacje obejmą teren całej Gminy Zaklików a ich forma będzie zawierała wskazanie celu konsultacji oraz opublikowanie formularza ankiety na tablicy ogłoszeń, w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Zaklikowie oraz w innych miejscach przyjętych zwyczajowo.

Ponadto wyłożone zostaną ostemplowane ankiety w budynku Urzędu Miejskiego w Zaklikowie i u sołtysów. Ankiety mają formę anonimową.

W ramach tych konsultacji będą się odbywały również zebrania z mieszkańcami w miejscach wskazanych przez sołtysów.

Termin prowadzenia konsultacji społecznych już się rozpoczął w dniu 18.11.2015 r. i będzie trwał do dnia 27.11.2015 r. do godz. 15.00.

W sprawie tej Burmistrz Zaklikowa wydał Zarządzenie nr 195/2015 z dnia 17.11.2015 r., którego treść jest dostępna TU.

1. Z Lipy

Mieszkańców będzie czekać masa papierkowej roboty, bo trzeba będzie wymienić dowody osobiste, zmiany w dokumentach ZUS, NFZ i wszędzie gdzie pojawia się adres.

1. borsuk

Straszenie mieszkańców wymianą dowodów osobistych i dokumentów w ZUS,NFZ i.t.p. po powstaniu nowej Gminy to bzdura i dezinformacja.W nowych dowodach osobistych już nie ma adresu a podstawą do identyfikacji osób we wszystkich urzędach jest imię nazwisko i PESEL.

2. Lipiak

Coś się panu redaktorowi pomyliło. Co ma piernik do wiatraka. Skoro Burmistrz wydał zarządzenie to będą i konsultacje i najprawdopodobniej referendum. Wniosek o referendum został złożony 29 października 2015 r. Decyzja o tym czy ono się odbędzie powinna zapaść do 30 listopada 2015 r.. Będzie o tym decydować Rada Miejska a nie Burmistrz.