Kontrola miejsc sprzedaży napojów alkoholowych

Data dodania: 10 listopada 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 1 komentarz

Podkarpacka Policja wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie prowadzi działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol – ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji kontrolowane są miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie kontrolują placówki handlowe, lokale gastronomiczne i rozrywkowe pod kątem przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Kontrole dotyczą w szczególności:

• ujawniania przypadków spożywania alkoholu w sklepach i w ich najbliższym otoczeniu,
  • ujawniania przypadków sprzedaży i podawania alkoholu osobom niepełnoletnim,
  • nieuwidaczniania w miejscach sprzedaży i podawania alkoholu informacji o szkodliwości spożywania alkoholu.

W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane będą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Źródło: KWP Rzeszów

1. anty

Niech cos z robia z ta Gesiarnia!!!! Chleja tam, sikaja itp, smierdzi na odleglosc przejsc sie nie da…jak mozna takim nierobom sprzedawac alkohol…