Ks. Kamil dąży do reaktywowania zaklikowskiego harcerstwa

Data dodania: 13 kwietnia 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 5 komentarzy

Po Świętach Wielkanocnych planowany jest nabór dzieci i młodzieży do reaktywowanych po wielu latach zaklikowskiej gromady zuchowej i drużyny harcerskiej.

Bardzo ważnym miejscem dla harcerzy jest tzw. harcówka – to tam odbywają się skautowe zbiórki i uroczystości. W związku z tym rozpoczęto remont jednego z pomieszczeń starej plebanii, w  ostatnich latach pełniącej funkcję „Oratorium św. Wojciecha”.

Kadra gromady zuchowej i drużyny harcerskiej przy pomocy rodziców przyszłych skautów podjęła się wspomnianego remontu. Jak widać na zdjęciach – harcówka nabiera harcerskiego klimatu.

Wkrótce rozpocznie się nabór do harcerstwa, reaktywowanego przy zaklikowskiej Parafii.  Będzie się on składał z dwóch części.

W najbliższą niedzielę po świętach 23 kwietnia podczas Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy gościć harcerzy z 4 Szczepu Harcerskiego „Feniks”, działającego przy parafii pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli. Środowisko to liczy obecnie ponad 100 zuchów i harcerzy, a zostało założone w 2013 roku przez ks. Kamila Dziurdzia, ówczesnego stalowowolskiego wikariusza. Przygotują oni asystę Mszy świętej harcerskiej oraz podzielą się swoimi wrażeniami z harcerskiej przygody.

Z kolei w czwartek 27 kwietnia na godz. 17.00 przybędą do nas harcerze z prężnie działającego Szczepu „Bieszczadnicy” z Woli Rzeczyckiej, który również liczy ponad 100 skautów. Przygotują oni spotkanie przy harcerskim ognisku ze śpiewami, gawędami i zabawami, aby pokazać w skrócie niesamowity harcerski klimat. Zaproszeni będą na nie dzieci i młodzież wraz z rodzicami z terenu naszej parafii, którzy chcą rozpocząć harcerską przygodę.

Mamy nadzieję, że dzieci ze Szkoły Podstawowej oraz młodzież z Gimnazjum i starsza włączą się w zaklikowską skautową rodzinę.

Źródło: facebook/parafiazaklikow.pl

 1. Wojtek

  A co do dekoracji, sp. ks . Pralat Tarnowski, do grobu Pana Jezusa nigdy nie pozwalal swiecic zniczy, mowil, ze od tego sa swiece! I zawsze bylo duuuzo kwiatow, tzw. kalin. Koszyczek na kwiaty do grobu Pana Jezusa wystawione byly, a kwiatow tyle co kot naplakal!

  Reply
 2. Wojtek

  A czemu na faszystow, bo nie rozumiem? Zaklikowiacy narzekali na Krzyzanowskiego, a tych dwoch z Letowni to dopiero duet! Mam na mysli nowego proboszcza i Dziurdzia. Wszystko zmieniaja co sie da. Proboszcz wszystko zagarnal, nawet w Wielki Czwartek i Wielki Piatek organisty nie bylo, bo nie potrzebny. A te wszystkie dekoracje, te wycieczki to nie jest za darmo! Na to taca i ofiary ida, a ponoc remont ma byc. A gdzie konfesjonaly?! Krzyzanowskiego sie niektorzy czepiali, ze dzwon zabral, a dzwony jak wisialy tak wisza, a ten konfesjonaly wywali, wstawil male, beznadziejne.

  Reply
 3. Kazik

  Mam nadzieję że ten ksiądz nie będzie szkolił dzieci na np. faszystów. Tego się obawiam. Nie znam go więc nie wiem ale to jednak ksiądz. Wszystkiego można się spodziewać.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code