Logika kampanii prezydenckiej

Data dodania: 14 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Nie wiadomo dokładnie co jeszcze obnaży trwająca kampania prezydencka. Sztab wyborczy kandydata na prezydenta Bronisława Komorowskiego, tak kieruje jego kampanią, że co rusz media donoszą o kolejnych jego wpadkach.

Czy rzeczywiście musimy wszyscy patrzeć na te żenujące wpadki, czy w sztabie Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego nie ma profesjonalistów, którzy poprowadziliby te ostatnie chwile kampanii na poziomie przynależnym głowie naszego Państwa.

Ostatnio media donosiły o korzystaniu z pomocy suflerki w publicznych rozmowach, o rozdawaniu ulotek na dworcach wbrew regulaminowi o zachowaniu się w miejscu publicznym.

Natomiast odpowiedź twierdząca na pytanie, czy uliczna kampania prezydencka w jakiej uczestniczy Bronisław Komorowski może przynieść wygraną w wyborach jest raczej wątpliwa, bo przecież tych kilka miast nie może przynieść znaczącej przewagi, a ponadto jest źródłem niepokoju wyborców, że oto kandydat na prezydenta jest wyobcowany w kontaktach ze zwykłymi ludźmi i nie potrafi ukryć zniecierpliwienia. Pytanie zasadnicze jest takie – kto naraził ustępującego, ale jednak prezydenta, na tak nietrafioną kampanię.

W tej histerycznej pogoni za każdym głosem popełniane są kolejne, można to określić delikatnym słowem – gafy.

Do kampanii tej i tego tonu nawiązał również aktor Tomasz Karolak. Aktor wsparł kampanię prezydenta na spotkaniu w Łodzi w Muzeum Włókienniczym.

Tomasz Karolak o Bronisławie Komorowskim w swym wystąpieniu mówił m.in. – mimo różnych wpadek, potknięć i przejęzyczeń jest, kochani moi człowiekiem z krwi i kości, a nie wytworem telewizyjnym. Apeluję do wszystkich, którzy oglądają tę kampanię – kampania przeciwników pana prezydenta ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co seriale, w których gram. To fikcja – z tym, że my lepiej to gramy i oglądają nas miliony. Jako aktor zawodowo pracujący z fałszem – nie mogę tego słuchać, jestem zirytowany tym, co przedstawia nam obóz przeciwny.

I oto mleko się rozlało. W co drugim polskim domu rozległ się płacz i zawodzenie od małego dziecka po babcię i dziadka. Jak to? – filmy, w których gra nasz ulubiony aktor okazały się fikcją i fałszem, nie mają w sobie nic z rzeczywistości? Telewizja za nasz abonament karmi nas fałszem?

Nie wiadomo jeszcze jak te słowa ocenią producenci, jeżeli spadnie oglądalność. Wystąpienie to miało być wsparciem kandydata.

Jak tu zrozumieć logikę takiej kampanii?