Majówkowa ekspresja

Data dodania: 4 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 2 komentarze

Sobota 2 maja 2015 r. upłynęła w Zaklikowie pod znakiem występów muzycznych, artystycznych i wokalnych, nie zabrakło również akcentu kawalerii motocyklowej.

Od godziny 14.00 na deptaku w miejskim parku rozpoczęły się występy orkiestr dętych. Zagrała Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice pod dyrekcją – gościnnie Zdzisława Stryjeckiego, oraz „Spoko Orkiestra” z Kocudzy, a także „Olek Orkiestra” z Janowa Lubelskiego – obie pod dyrekcją Aleksandra Krzos. Wszystkie orkiestry składające się głównie z młodych ludzi zaprezentowały bardzo wysoki poziom. Na szczególne uznanie zasługuje występ wszystkich trzech orkiestr razem pod dyrekcją Aleksandra Krzos. Za występ ten Aleksander Krzos przyjął osobiste gratulacje od Zdzisława Stryjeckiego.

Kolejnym punktem majówkowego programu były występy dziecięce. Przed publicznością wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zaklikowie w tańcu „Gangnam style” prowadzone przez Sylwię Kapuścik, oraz zespół taneczny „Kameleon”. Zaprezentował się również duet wokalny Grażyna i Zbigniew Sapalscy. Wystąpił także dziecięcy zespół muzyczno wokalny DD TOM oraz dziecięca wokalistka Oliwia Urbanek.

Zaklików gościł również motocyklistów, którzy przybyli na swą prywatną imprezę przy Barze Rybka. Kawaleria motocyklowa w liczbie około 50 motocyklów, wykonała honorową rundę wokół zaklikowskiego rynku, co idealnie wkomponowało się w pełne ekspresji występy.

Dla miłośników i sympatyków motoryzacji w Barze Rybka grał zespół „Immunitet”, oraz zespół „In The End”. O zespole „In The End” jeszcze z pewnością usłyszymy – jest to zespół pięciu miłośników muzyki z gatunku blues rock. Trzech z nich pochodzi z Lipy, a dwaj to mieszkańcy Wrzaw i Agatówki.

Jako zespół istnieją od jesieni 2014. W jego skład wchodzą: Jarek – wokal, Grzesiek – gitara, Andrzej – gitara, Michał – bas i Karol – perkusja. Grają przede wszystkim covery legendy polskiej sceny – Dżemu, jednak zapowiadają, że wkrótce rozpoczną pracę nad własnym materiałem. Mamy nadzieję, że efektów naszej pracy będzie można posłuchać już jesienią 2015 roku – informuje zespół na swoim fanpage: www.facebook.com/InTheEndBluesRock

MiastoZaklikow.pl przygotowało fotorelację.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 17a 18 19

1. luck

Frekfencja frekfencją, myślę że będzie stale rosła bo to już miasto przecie, heh. Dobrze, że jest inicjatywa i coraz częściej coś się jednak dzieje. Brawo, tak trzymać.

2. Aaaa

Miałem nadzieję że będzie coś więcej, ale dobrze ze chociaż coś zaczyna się dziać szkoda tylko że mieszkańcy nie potrafią docenić tego i frekwencja nie była porywająca