Majówkowy konkurs szachowy

Data dodania: 6 maja 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

30 kwietnia 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie został rozegrany Wiosenny Szachowy Turniej Klasyfikacyjny „Zaklików 2016” pod patronatem Burmistrza Zaklikowa dla osób bez kategorii i z V kategorią szachową. Każdy z zawodników miał 30 minut na rozegranie partii. Oprócz licznej grupy zawodników z Zaklikowa udział wzięli szachiści z Kurowa, Stalowej Woli, Pysznicy, Ireny i Baraków Starych.

I miejsce zajął Maks Niedziałek z Zaklikowa, II miejsce – Filip Młynarski (Pysznica), III miejsce – Mieczysław Walec (Stalowa Wola), IV miejsce – Krzysztof Kozieł, V miejsce – Krzysztof Wójcik (obaj Zaklików), VI miejsce – Marianna Góra (Kurów). Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki, a najlepsi nagrody rzeczowe.

Znaczące dla startujących jest zdobywanie wyższych kategorii szachowych. IV kategorię zdobyli: Filip Młynarski, Mieczysław Walec i Krzysztof Kozieł, a V – Jakub Bis ze Stalowej Woli oraz Krzysztof Wójcik, Marek Szczółko i Zbigniew Ciesielski (wszyscy z Zaklikowa).

Jeszcze raz okazało się, że szachy to dyscyplina, którą mogą uprawiać osoby w każdym wieku. Najstarszy spośród uczestników miał 75, a najmłodszy 5 lat.

W dniach 30 kwietnia – 1 maja 2016 r. został rozegrany Wiosenny Szachowy Turniej Klasyfikacyjny „Zaklików 2016” pod patronatem Burmistrza Zaklikowa dla zawodników z IV, III i II kobiecą kategorią szachową. W zawodach wzięli udział zawodnicy z Jaworzna, Rzeszowa, Leżajska, Stalowej Woli, Dorohuska, Kurowa, Żyrzyna, Janowa Lubelskiego i Zaklikowa.

Zwycięzcą turnieju został Kacper Kłok, przed Mirosławem Kiełbem (obaj Leżajsk) i Hubertem Dębczakiem (Janów Lubelski). Na kolejnych pozycjach uplasowali się: Piotr Działak (Stalowa Wola), Marek Dębczak (Janów Lubelski) i Sylwia Polak (Rzeszów). III kategorię szachową zdobyli: Hubert Dębczak, Marek Dębczak (obaj z Janowa Lubelskiego) i Marianna Góra z Kurowa.

Wśród wszystkich uczestników turniejów obecnych podczas ceremonii zakończenia rozlosowano nagrody – niespodzianki.

Nagrody, dyplomy i upominki zwycięzcom i wszystkim uczestnikom wręczyli Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury – Anna Krzyżanowska i Krzysztof Góra, sędzia zawodów.

Źródło: www.zaklikow.pl/autor Mirosław Balbier