Młodzi artyści walczyli ” O Gęsie Pióro”

Data dodania: 6 kwietnia 2017 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W dniach od 3 do 5 kwietnia br. dzieci i młodzież ze szkół powiatu stalowowolskiego walczyła w popularnym przeglądzie „O Gęsie pióro”. XVIII edycja przeglądu odbyła się jak co roku w Spółdzielczym Domu Kultury w Stalowej Woli. Uczestnicy rywalizowali w III kategoriach – teatr, taniec i muzyka.

Dnia 03.04.2017 r. w konkursie teatralnym wzięło udział 9 zespołów.

Występujących oceniało Jury w składzie: Agnieszka Mroczka – Przewodniczący Jury, Maria Bembenek, Grzegorz Prokop

Gęsie Pióro” przyznano dla:

Teatru TRÓJECZKA z PSP nr 3 w Stalowej Woli

Nagrodę w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego przyznano dla:
Teatru LEŚNE DUSZKI z PSP nr 12 w Stalowej Woli

Wyróżnienia otrzymali:

  1. Julia Karaczewska z Teatru LEŚNE DUSZKI – PSP nr 12 w Stalowej Woli,
  2. Alicja Wąsik z PSP nr 3 w Stalowej Woli.

Dnia 04.04.2017 r. w konkursie tanecznym wzięło udział 17 zespołów tanecznych.

Występujących oceniało Jury w składzie: Jolanta Warchoł  – Przewodniczący Jury, Beata Główka, Urszula Wieczorek.        

Gęsie Pióro” przyznano dla:

Zespołu GROSZKI z ZS w Zaleszanach
Nagrodę w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego
przyznano dla:

  1. SPEAKERS ze Szkoły Tańca Just Dance,
  2. AKIR z ZS w Rzeczycy Długiej,
  3. TANECZNA EKSPLOZJA z ZS w Stanach w układzie „Oblicze walca”,
  4. TANECZNA EKSPLOZJA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowie Zapuściu w układzie „Małe smoki”.

Wyróżnienia w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego przyznano dla:

  1. TANECZNA EKSPLOZJA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowie Zapuściu w układzie „Przy stawie”,
  2. TANECZNA EKSPLOZJA z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Przyszowie Zapuściu „Oh, Michael…”,
  3. KABI z PSP w Gwoźdźcu w układzie „Oka mgnienie”,
  4. PROMYK gr. młodsza z PSP w Woli Rzeczyckiej,
  5. MAŻORETKI SZERMOSSO z PSP w Stanach.

Dnia 5.04.2017 r. w konkursie w kategorii muzyka wzięło udział 67 zespołów i wokalistów.

Występujących oceniało Jury w składzie: Edward Horoszko – Przewodniczący Jury, Piotr Szpara, Mirosław Dyjak.

Gęsie Pióro” przyznano dla:

Zespołu wokalno-instrumnetalnego – ZS w Zdziechowicach

Nagrodę w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego przyznano dla:

  1. Chóru Szkolnego – ZSO LO im KEN w Stalowej Woli,
  2. Milena Hamera – PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli,
  3. Oliwia Urbanek – SP w Zaklikowie,
  4. Viktoria Hausner – PSP nr 11 w Stalowej Woli,
  5. Olivia Hausner – PSP nr 11 w Stalowej Woli,
  6. Karolina Kuraś – PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli,
  7. Julia Skoczylas – Społeczna Szkoła Muzyczna w Stalowej Woli,
  8. Miłosz Bieleń – PSP nr 4 w Stalowej Woli,
  9. Natalia Toczyska – Publiczne Gimnazjum w Zdziechowicach,
  10. Sara Cygan – LO im KEN w Stalowej Woli,
  11. Aleksandra Nabrzeska – Publiczne Gimnazjum w Zaleszanach,
  12. Eliza Kosmala – Gimnazjum Katolickie w Stalowej Woli,
  13. Magdalena Stój – LO im KEN w Stalowej Woli,

Wyróżnienie w formie nominacji do Przeglądu Wojewódzkiego przyznano dla:

  1. HANNANANA – PSP z OI nr 7 w Stalowej Woli,
  2. Julita Pacuła – PSP nr 3 w Stalowej Woli,
  3. Martyna Świątek – PSP nr 4 w Stalowej Woli,
  4. Natalia Wolak – PSP w Przyszowie Zapuściu,
  5. Oliwia, Julia, Radosław, Marut – ZS w Stanach,
  6. Kotki-Psotki – Publiczne Przedszkole w Zaleszanach,
  7. Pola Mierzwa – PSP w Majdanie Zbydniowskim,
  8. Aleskandra Budkowska, Alicja Spyra – PSP w Zdziechowicach,
  9. GAWIKA – PSP w Zaleszanach,
  10. Dominika Kiełbasa – PSP w Skowierzynie,
  11. Zofia Lewandowska – Gimnazjum Katolickie w Stalowej Woli,
  12. Andżelika Kułaga – Gimnazjum Katolickie w Stalowej Woli,
  13. Karolina Kędzior – Publiczne Gimnazjum nr 1 w Zaleszanach,
  14. Paulina Maziarz – LO im KEN w Stalowej Woli,
  15. RANDEVU – ZSO w Zaklikowie,
  16. Aleksandra Kaczmarska – Gimnazjum nr 4 w Stalowej Woli.

Wojewódzki Przegląd Zespołów Szkolnych i uczestników indywidualnych „O Gęsie Pióro” odbędzie się w dniach 24-26 kwietnia 2017 r.

– Teatr (24 kwietnia godz. 8:00) – zespoły teatralne, monodramy, kabarety
– Taniec (25 kwietnia godz. 9:00) – zespoły taneczne, soliści
– Muzyka (26 kwietnia godz. 8:00) – soliści, zespoły wokalne i instrumentalne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

code