Młodzieżowa Rada Gminy

Data dodania: 18 czerwca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Jeszcze w tym roku w Gościeradowie ma powstać Młodzieżowa Rada Gminy.

Pierwsze wybory do Młodzieżowej Rady Gminy w Gościeradowie mają odbyć się we wrześniu tego roku.

Opracowano już statut Rady. Rada ma liczyć 15 osób a radni będą wybierani głosami młodzieży począwszy od klas VI szkoły podstawowej do ukończenia 21 roku życia, z tej samej grupy wiekowej.

W sprawie tej przeprowadzone zostaną wybory z prawdziwego zdarzenia w okręgach wyborczych. Kadencja Rady będzie trwała 2 lata.

Przedsięwzięcie ma wielkie szanse na realizację ze względu na to, że Rada Gminy Gościeradów pozytywnie zaopiniowała cały projekt oraz statut Młodzieżowej Rady.

Rada będzie pełnić rolę organu konsultacyjnego głównie w sprawach dotyczących młodzieży. Takie formy organizacyjne działają z powodzeniem w wielu miastach i gminach na terenie Polski.

Młodzieży z Zaklikowa, Lipy, Zdziechowic i innych mniejszych miejscowości, może warto zaczerpnąć pomysł od sąsiadów i mieć wpływ na bieg zdarzeń Was dotyczących.

MiastoZaklikow.pl gwarantuje patronat medialny takiemu młodzieżowemu przedsięwzięciu.