Mniej wypadków więcej śmiertelnych ofiar

Data dodania: 16 lipca 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Mniej wypadków, więcej kolizji drogowych, spadek liczby osób, które odniosły obrażenia w wyniku wypadków drogowych oraz wzrost liczby osób, który zginęły. Tak wygląda stan bezpieczeństwa na drogach powiatu stalowowolskiego w I półroczu 2015 roku.

Od 1 stycznia do końca czerwca 2015 roku na terenie powiatu stalowowolskiego doszło do 40 wypadków drogowych, w których 6 osób zginęło, a 46 zostało rannych. W porównaniu do I półrocza 2014 roku stanowi to spadek wypadków o 4 zdarzenia, osób rannych mniej o 17, natomiast liczba osób, które zginęły jest większa o 5. Na drogach doszło do 247 kolizji, co stanowi wzrost w porównaniu do ubiegłego roku o 25 zdarzeń.

Na terenie Stalowej Woli doszło do 26 wypadków i 174 kolizji. Na terenie gmin naszego powiatu sytuacja wygląda następująco:

Bojanów                            – 2 wypadki, 11 kolizji

Pysznica                            – 3 wypadki, 13 kolizji

Radomyśl nad Sanem   – 1 wypadek,  9 kolizji

Zaklików                            – 3 wypadki,  17 kolizji

Zaleszany                          – 5 wypadków, 23 kolizje

W I półroczu 2015 roku stalowowolscy policjanci ujawnili 236 nietrzeźwych użytkowników ruchu drogowego tj. o 18 więcej niż w analogicznym okresie 2014 roku.

Za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali 6 praw jazdy.

Źródło: KPP Stalowa Wola