Najmniejsza cząstka odpowiedzialności

Data dodania: 20 maja 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Zbliża się druga – rozstrzygająca tura wyborów Prezydenta Rzeczypospolitej Polski. W dniu 24 maja w wyborach bezpośrednich zostanie wyłoniony na długą, bo aż pięcioletnią kadencję prezydent naszego państwa.

Ostatnie sondaże pokazują, że większym poparciem w tej kampanii cieszy się kandydat Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda – z 52 procentowym poparciem, przed Bronisławem Komorowskim – z 48 procentowym poparciem, który jest popierany i utożsamia się ze strategią Platformy Obywatelskiej.

Debata prezydencka ze względu na dość wyrównany poziom nie przyniosła przełomu w sondażach.

Nieoczekiwanie powrót do kampanii prezydenckiej zapowiada Paweł Kukiz, który w I turze otrzymał nadspodziewanie wysoki, ponad 20 procentowy wynik.

Paweł Kukiz pomimo krótkiego „politycznego stażu” okazał się i okazuje nadal najlepszym politycznym strategiem ostatnich tygodni. W swoich wypowiedziach Paweł Kukiz nie poparł żadnego kandydata, lecz swój powrót do udziału w tej kampanii (po chwilowej nieobecności z powodu śmierci ojca) uzasadnia brakiem zgody na ponowną, drugą prezydenturę Bronisława Komorowskiego.

Natomiast Bronisław Komorowski mając nadzieję na ocieplenie swego wizerunku skierował swe kroki do dość popularnego programu, który prowadzi showman Kuba Wojewódzki.

Zatem niedługo będziemy świadkami czyje działania odniosą większy skutek, program Wojewódzkiego, który ma ocieplić wizerunek Bronisława Komorowskiego, czy ochładzanie tego wizerunku przez Pawła Kukiza.

Przewiduje się, że w drugiej turze wyborów frekwencja wyborcza będzie wyższa. Niezależnie od tych kampanijnych rozgrywek, mamy możliwość i powinniśmy dokonywać własnej oceny sytuacji – na chłodno, bez ulegania emocjom towarzyszącym sztabom wyborczym i kandydatom, biorąc maleńką cząstkę odpowiedzialności za naszą przyszłość wyrażoną w formie naszego pojedynczego głosu. Dla takich między innymi chwil jak obecne wybory powstało przysłowie „nieobecni głosu nie mają”.