Narastająca agresja w szkole

Data dodania: 1 kwietnia 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 16 komentarzy

Utrwaliło się już w naszej świadomości, że 1 kwietnia to dzień kawałów, psikusów i świadomej dezinformacji medialnej. Jednak problemy dotykające dzieci uczęszczające do jednej ze szkół na terenie Gminy Zaklików nie nastrajają do żartów.

W bardzo nieodległym czasie czytaliśmy o ustaleniach Najwyższej Izby Kontroli o sytuacji w polskich szkołach i występującej agresji. Nie tak dawno również media rozpisywały się na temat dramatu dzieci w szkole w Szczodrem.

Sytuacja ta nie omija również naszych szkół. Agresja narasta wśród szkolnych dzieci i młodzieży, a szkoła nie podejmuje w wystarczającym stopniu działań, które mają zminimalizować i opanować występującą agresję.

Zdarzenia na terenie tej placówki oświatowej dotyczą kradzieży,  agresji werbalnej i fizycznej. W kilku przypadkach zdarzyło się, że agresja wobec dzieci szkolnych stosowana była przez pracowników niepedagogicznych szkoły.

W ostatnich dniach bieżącego tygodnia doszło na terenie jednej placówki oświatowej do szeregu incydentów; kradzieży butów, brutalnego pobicia ucznia przez drugiego ucznia, oraz znieważenia słownego innych uczniów. Pikanterii temu dodaje fakt, że uczniem, który pobił innego ucznia jest syn nauczyciela pracującego w tej szkole, a zdarzenie rozegrało się na oczach innego nauczyciela.

Organ prowadzący szkoły Burmistrz Zaklikowa informowany o sytuacji w szkołach odpowiada, że ma związane ręce, gdyż sprawy kształcenia, wychowania i opieki nad uczniami szkół sprawuje organ nadzoru pedagogicznego, czyli Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Natomiast niewiele osób decyduje się na skierowanie sprawy do kuratorium, z powodu różnych przyczyn m.in. niewiary w skuteczność działania kuratorium lub bliżej nieokreślonych obaw.

Kilka dni wcześniej jeden z rodziców oświadczył, że dla świętego spokoju „odpuścił” sprawę podrapania twarzy jego dziecka na terenie szkoły przez pracownika niepedagogicznego tej placówki.

Z tych m.in. powodów nie są podejmowane działania na poziomie pedagogicznym i wychowawczym skierowane na kształtowanie właściwych postaw wśród dzieci i młodzieży, a agresja systematycznie narasta.

Sytuacja ta jest na tyle już niepokojąca, że ma być przedmiotem dyskusji w gminnej Komisji Oświaty – jak zapewnił MiastoZaklikow.pl jeden z członków tej komisji – radny Rady Miejskiej w Zaklikowie.

Najbardziej niepokojącymi sygnałami są informacje od dzieci i młodzieży wskazujące na to, iż niejednokrotnie nauczyciele widząc przejawy agresji nie podejmują stosownych działań, lub też udają, że nie widzą żadnego problemu.

Do redakcji MiastoZaklikow.pl stale napływają informacje o niepożądanych zjawiskach dotyczących zagrożenia bezpieczeństwa dzieci szkolnych, a ostatnio zaistniałe zdarzenia zdają się potwierdzać te informacje. W sprawach tych nie wolno milczeć, bo dramat dotyka dzieci przebywające z dala od opieki rodzicielskiej, w miejscu wydawałoby się bezpiecznym, a tak niestety nie jest. 

Do tematu szkół, a zwłaszcza przyszłości Liceum Ogólnokształcącego w Zaklikowie powrócimy wkrótce. 

 1. WTF

  Do Ania – twoje wpisy świadczą, że jesteś chyba podwładną dyrektora i być może osobą z tego artykułu. Bo o dyrektorze w treści artykułu nie mogą znaleźć ani jednego słowa. Nie widzę tu żadnych prywatnych wojen tylko odważne słowa, na które niestety nie wszystkich stać.

  Reply
 2. PAN.

  do ;starszy człowiek; albo ty jesteś naprawdę stary ; i głupi albo nic nie kumasz z tego tekstu POLECAM JESZCZE raz PRZECZYTAĆ tekst szkoła jest naprawdę wrogo nastawiona do nas rodziców a wszystkie ponure sprawy PAN DYREKTOR zamiata;pod ;DYWAN ik; i się nie dziwię że nie ma chętnych do …np; LICEUM;

  Reply
  1. Ania

   PAN.Tego tekstu nie da się inaczej przeczytać jak tylko tak że kipi jadem w stosunku do Dyrektora Szkoły.Prywatę to powinno załatwiać się nie na forum i wciągać w to jeszcze społeczność Zaklikowa!Nie zarzucaj komuś głupoty,bo tak samo można odnieś to to każdego i do Ciebie też.Jakoś większość rodziców nie odczuwa wrogości szkoły.

   Reply
   1. rodzic

    Ania.Wielu rodzicow nie ma cywilnej odwagi powiedziec na forum jak zle dzieje sie w zaklikowskiej szkole i maja racje poniewaz ich dzieci z cala pewnoscia beda traktowane „INACZEj” przez niektorych nauczycieli.Przykro mi ale to gorzka prawda.

    Reply
 3. rodzic

  Zaklikowiak,nareszcie znalazl sie Ktos Kto glosno mowi o ogromnych i narastajacych problemach w naszej szkole .Kradzieze ,bojki a ostatnio co? nauczyciel tuz przed swietami ,taki pobozny kaze uczniom przed nim klekac w ramach przeprosin! Moze niedlugo nasze dzieci beda mosialy krzyzem lezec .A swoja droga jaki z ciebie zaklikowiak skoro nie interesuje cie byt dzieciakow w szkole?

  Reply
  1. starszy człowiek

   A ja pamiętam, jak się w kącie stało i dostawało linijką po łapie albo po d..pie. I jakoś korona nikomu z głowy nie spadła i nauczyciele autorytet mieli. A dziś, każdy jełop po zawodówce w Potoczku mądrzejszy od nauczycieli i swoje durnowate dzieci za Bóg wie co uważa. Opamiętajcie się, szkoła to instytucja, która nie ma na celu zapewnienia komfortu waszym durnowatym pociechom. Jak ktoś jest gamoń, to jest gamoń i nic tego nie zmieni. Zacznijcie trochę dzieci w domu wychowywać, nie będą musiały nikogo przepraszać. I ciekaw jestem, co to za ogromne problemy w tej szkole. Kradzieże i bójki zawsze były i wszystkie inne patologie też Zacznijmy w końcu równać do najlepszych uczniów a nie ukrywać przed słabymi, że są głupi. Im wcześniej się w tym utwierdzą tym lepiej dla nas wszystkich.

   Reply
   1. rodzic

    Jak mozna Dzieci wyzywac od gamoni?Chyba tylko osoba ograniczona intelektualnie mogla zamiescic taki wpis.Zenada!

    Reply
    1. Ania

     Fakt!Gamoniem jest Rodzic Który nie radzi sobie z wychowaniem własnego dziecka i liczy na to że ktoś inny zrobi to za niego!

     Reply
 4. Ania

  Od kiedy Stalowa Wola należy do Gminy Zaklików?Takie zdarzenie miało miejsce ale w Stalowej Woli! Nie ładnie tak kłamać i to w Wielkim Tygodniu.A co do butów,to chyba żaden nauczyciel ich nie zakosił,to gdzie ta mamusia co synek przyniósł dodatkową parę butów do domu?

  Reply
 5. Zaklikowiak

  Oj tak cie boli ze nie jestes juz w radzie rodzicow ze takie bzdety piszesz w kazdej szkole sa takie incydenty byly i beda

  Reply
  1. kazubek

   Dokładnie. Nie ma co czytać tego szmatławca, jakim jest ten portal redaktorka od siedmiu boleści. Śmiech na sali, robić wiochę z Zaklikowa.

   Reply
  1. viki

   Co ma redaktor do tego co się dzieje w tej szkole? kulturalny co ci nie pasuje? ja wolę wiedzieć bo moje dziecko jest tam kilka godz. dziennie.No tak najlepiej udawać że wszystko jest ok? – ciekawe ……

   Reply
 6. viki

  Co się dzieje w tej budzie ? a takie super wyniki były po wizytacji kuratorium ! -niezła ściema!!!!!!!!!!

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code