Negatywna promocja Zaklikowa

Data dodania: 8 września 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 20 komentarzy

W obecnej dobie wszyscy starają się stawiać na promocję swoich osiągnięć, walorów, zdolności, umiejętności a także uatrakcyjniać swoje oferty. Na promocję stawiają także całe regiony, miasta i wsie.

Nasz Zaklików i jego mieszkańcy niestety tracą skutkiem negatywnej promocji prowadzonej przez jeden z internetowych portali stalowowolskich. Portal ten za przedmiot ostrej negatywnej promocji obrał sobie Zaklików i jego mieszkańców, jak gdyby miał misję do spełnienia.

Czym się kieruje redakcja i redaktorzy tam pracujący w swojej misji pozostaje zagadką. Jakie dobro społeczne ma z tej działalności dziennikarskiej wypływać również pozostaje zagadką. Faktem jest, że z artykułów na temat Zaklikowa i jego mieszkańców, czytanych pewnie w całym regionie wypływa obraz Zaklikowa jako miejscowości pozbawionej gospodarza, z poważnym problemem śmieciowym, gdzie panuje samowola urzędnicza, zwalnia się ludzi ze stanowisk, wycinane są drzewa, inwestycje drogowe prowadzone są bez odpowiednich zgłoszeń a wszystko to w atmosferze samowoli, skandali i afer. Do tego dochodzi jeszcze zwykły bałagan, jak choćby pomieszane nazwy ulic i numeracja domów. Mieszkańcy patrzą na to i nic nie robią, a przewodzi im niedouczony burmistrz.

Czy Zaklików i jego mieszkańcy zasługują na wizerunek jaki jest tworzony przez ten portal, a przede wszystkim czy opisane przypadki są stałym elementem codzienności, czy też sporadycznymi incydentami zasługującymi na odnotowanie, ale nie na powielanie w nieskończoność i na ich podstawie usiłowanie tworzenia wizerunku aferalnego miasta rządzonego przez samowolnych, niedouczonych urzędników.

Można się jedynie domyślać jaki wizerunek  Zaklikowa i jego mieszkańców pojawi się w świadomości dajmy na to mieszkańca Tarnobrzegu, Stalowej Woli, Kraśnika, Janowa Lubelskiego, czy też Niska po zapoznaniu się z treścią tych artykułów.

Wobec tego ponownie zadajemy pytanie, komu zależy aby taki wizerunek Zaklikowa i jego mieszkańców utrwalać w regionie, czemu to ma służyć i jakie dobro dla Zaklikowa z tak prowadzonej dziennikarskiej działalności ma wynikać.

Czy mieszkańcy Zaklikowa mają się godzić z tak przedmiotowym i instrumentalnym wykorzystywaniem incydentalnych przecież przypadków do szerokiej negatywnej promocji i kpin.

Nie da się całkowicie zniszczyć dorobku 450-cio letniej historii i osiągnięć kultury Zaklikowa i jego mieszkańców, ale nadszarpnięty jego wizerunek przez bezmyślne publikacje, będzie musiał być odbudowywany latami. A przecież nie da się zaprzeczyć, że Zaklików i cała gmina po latach stagnacji zaczyna rozkwitać, a wszystko to dzięki pracy i pomysłowości wielu mieszkańców.

Wiadomo przecież, że gdy jeden buduje a drugi rozwala, to oprócz tego, że obaj się napracują na darmo, nic więcej nie pozostaje.

A więc po co tyle trudu zadaje sobie ktoś obcy, aby szerzyć dla nas tę antypromocję. Zapamiętałość tę jednak można przyrównać do zachowania odrzuconych kochanków, których chora miłość odrzucona przez wybrankę zamienia się w nienawiść do wszystkiego co ją przypomina. Takie zachowania, choć trudne do pojęcia przez zdrowo myślących,  znane są nauce zajmującej się problemami ludzkiej natury umysłowej.

Miejmy nadzieję, że redakcja ta w swoim zasobie słownictwa posiada jeszcze inne określenia na sytuację, obyczaje i zdarzenia dokonujące się zarówno w samym Zaklikowie jak i całej gminie.

 1. zaklika

  ten ciągle niezadowolony krytykant Burmistrza na STW…. to zbyszek wieczny wędrowca,tutaj na portalu zbyszek,mam nadzieję,że od tego jadu i nienawiści niedługo mu żyłka pęknie straszny wielbiciel człowieka ze Starostwa jak i ten który,redaguje STW,i co najśmieszniejsze,żaden z nich nie jest zaklikowiakiem z krwi i kości ,ciekawe jaki mają w tym cel,aby robić krecią robotę,ale widzę,ze coraz więcej ludzi się na nich poznaje

  Reply
 2. focus

  A ja widzę po portalach ujawniający się w gminie Zaklików margines społeczny jak np.słynny już z psucia dobrego dotychczas wizerunku Zaklikowa zbyszka wiecznego wędrowca, psełdonim pierdolec i klejącą się do niego ciemną masę! Może już czas zdemaskować pierdolca !

  Reply
 3. Kiper

  Dobry artykuł, obnazył szmatławca, jak można lać na Zaklików samymi pomyjami, żeby choć z tego co kolwiek wynikło a tu sam smród. Słoma z butów wychodxzi tym z bożej łaski pseudo dziennikarzynom.

  Reply
  1. ja

   Zgadzam sie z tobą. najlepsze w tym wszystkim jest to, ze niektóre „rewelacje” z plotkarskiego portaliku stw… pochodzą z informacji, które posiada starostwo powiatowe. Moze warto zastanowic sie jakim cudem informacje wewnętrzne starostwa i konkretnych jego wydziałów docierają do tych pseudodziennikarzy…

   Reply
   1. Ania

    Jeżeli przebudowa ulicy Cichej /prace prowadzone bez planu i pozwolenia / uniemożliwiają wejście do domu albo wjazd do garażu to ,to ma być informacja tylko dla Starostwa? Czy prawo dotyczy tylko ludzi biednych np.Pana Zamczyka?

    Reply
 4. obiektywny

  Trzeba być głupim i ślepym żeby nie uśmiadomić sobie, iż portal (wiadomo jaki) działa na szkodę obecnego burmistrza. Ci, którzy kierują redakcją chyba zapomnieli skąd się wywodzą, żeby pluć tak w swoje podwórko? Z tego co widzę na tym pożalsięBoże portaliku można zobaczyć tylko sprawozdania z wypadków no i wylewany gnój na burmistrza Zaklikowa. Oj biedni umysłowo Ci, ktorzy piszą te artykuły. Szczerze współczuję..chyba niezłą kasę muszą zarabiać na tym. Brawo dla Pana redaktora może niektórzy po przeczytaniu tego artykułu zdadzą sobie sprawę jak to naprawdę wygląda.

  Reply
 5. enter666

  he he redaktorek – detektyw obrońca Wójcika najgorszego z możliwych ” włodarza ” Zaklikowa .
  jak tak dalej będzie go bronil to poplyną razem

  Reply
 6. Wizjoner

  W każdej gminie jest wiele problemów do rozwiązania tych mniej pachnących i tych wiejących świeżością a od tego jest Burmistrz i Radni wybrani przez mieszkańców !. A od czego jest portal stw.24 ,który od nie dawna opisuje wiele przy tym bardzo skupiając się na Zaklikowie chociaż nie jest z tego podwórka!.Z tego co widać,słychać i czuć na tym portalu jedynie z obsrywania dosłownie miasta Zaklików i ich mieszkańców którzy zaufali byłemu Burmistrzowi i Radnym.W tak krótkim czasie jak ten portal stw.24 oczernił gminę Zaklików i zepsół wizerunek chyba nie spodziewał się żaden mieszkaniec tej gminy ,redaktorek stw.24 powie pewnie ,że to sukces tylko jaki i w czym !.Czy kilku mącicieli troli jak zbyszek wieczny wędrowiec, a raczej pierdolec komentujących artykuły o Burmistrzu i Zaklikowie zamieszczone na stw.24 zrobili coś dobrego dla tej gminy!

  Reply
  1. Franek z górki

   pieski burmistrza szczekają i mają takie prawo a ludzie i tak swoje wiedzą , duża w tym zasluga portalu stw24 i ludzi z nim związanych , pomagających piętnować te ciemne strony lokalnego życia i nieudacznikow na stolkach w urzędzie .
   jeśli wszyscy a przynajmniej pewna część naszych mieszkańców będzie śledzić i obnażać wszelkie absurdy i przekręty to może w końcu te trole coś zrozumieją .
   a jeśli chodzi o negatywną promocję Zaklikowa to pierwszym takim jest pożal się boze – burmistrz ..

   Reply
 7. historia lubi sie powtarzać

  Redaktorze Janie. Cóż za pompatyczny, pałającym świętym oburzeniem artykuł w obronie hmmmm…. miasta Zaklików, czy pana burmistrza. Sięgając do historii i wcale nie 450-cio letniej, to taką negatywną kampanie rozpoczął pan Wójcik na swoim portalu jakiśtam.net. Konkluzja „jak zaczął – tak kończy” lub „kto mieczem wojuje od miecza ginie” lub „wyszło szydło z wora i słoma z butów”.

  Reply
 8. Ania

  W przeciwieństwie do Pana redaktorzy tamtego portalu piszą szczerą prawdę,umieszczają zdjęcia i zamieszczają komentarze ludzi z Zaklikowa.U Pana na portalu przez cały rok umieszczane były artykuły szkodzące wizerunkowi szkoły i jej dyrektora które nie znalazły pokrycia w rzeczywistości.To pana dziennikarstwo jest ok?

  Reply
 9. GorOck

  Zgodzę się z Panem w zupełności. Ale to, czemu ten portal tak pluje na Zaklików i burmistrza jest tajemnicą poliszynela. Aż wierzyć się nie chce że właściciel portalu mieszkał tu kiedyś w Zaklikowie skoro za punkt honoru wziął sobie dokopanie naszej miejscowości, a w zasadzie Wójcikowi. Mnie jednak najbardziej rażą w tej sprawie zajadłe komentarze samych mieszkańców. Nazwijmy to po imieniu: to po prostu s*anie we własne gniazdo. My możemy sobie narzekać na to co nam u siebie nie pasuje, ale n i e pozwalamy innym gęby Zaklikowem wycierać.

  Reply
  1. enter666

   już szykują mu furę z gnojem ( bYznesmenowi z Sandomierskiej ) na której go wywiozą hen daleko byle nie szkodzil naszemu Zaklikowowi
   może nz Leśną go wywiozą 😀

   Reply
   1. Wojtek

    Szkoda Leśnej, lepiej gdzieś w stronę Kolonii Łysaków i w las w kierunku Gielni, żeby szybko nie trafił z powrotem.

    Reply
 10. Mr.R

  nie rozumiem co portal stalowowolski interesują nasze cmentarne śmieci, jak ich potrzebują to niech sobie je wezmą. W promocyjnej cenie nawet za darmo. To prawda, że Zaklików rozkwita i mam nadzieję, że nie zatrzyma się to. Hahaha szacun za „kochanków” 🙂

  Reply
 11. jatumieszkam

  albo dostajesz w łapę za pisanie takich artykułów, albo jesteś kretynem który należy do jakiejś elity „bogoli „, których gówno obchodzi co się dzieje w Zkiwie , prawdę zna każdy nawet w Stalowej… .

  Reply
 12. >:(

  wydaje mi się ze portal MiastoZaklikow.pl tez nie do końca jest sprawiedliwy i uczciwy ! Ale mniejsza o to , fakt jest taki ze czytamy co się dzieje w okolicy i czytamy także o Naszym Mieście czy to dobre czy to negatywne informacje każdy ma swój rozum i myślę potrafi wyciągnąć wnioski. Ostatnie zdania mnie oburzają czy masz na myśli Mariusza S. – to do niego nie pasuje to facet z klasa! nie to co pan Burmistrz który przed objęciem stanowiska był zwykłym wieśniakiem nie szanujących innych! teraz trochę oglądy ma w sobie ale jak to mówią słoma z pod buta i tak wyłazi !

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code