Niepowtarzalny urok kolęd i pastorałek

Data dodania: 26 stycznia 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

W Gminnym Ośrodku Kultury w Zaklikowie w niedzielę 24.01.2016 r. o godz. 18.00 odbyło się “Zaklikowskie kolędowanie” 2016.

„Zaklikowskie kolędowanie” to ostatnie wydarzenie kulturalne nawiązujące do mijającego właśnie Bożonarodzeniowego okresu śpiewania kolęd i pastorałek. Celem takich imprez są przeżycia wewnętrzne i nawiązywanie wspólnoty duchowej wszystkich, zarówno wykonawców, jak i uczestników. Śpiewanie kolęd i pastorałek wprowadza całkowicie odrębny niepowtarzalny klimat, którego nie można porównać z żadnym innym wydarzenie kulturalnym.

Na scenie GOK w Zaklikowie kolędowali: Dziecięcy zespół wokalno – instrumentalny oraz absolwenci z ZS w Zdziechowicach, Zespół wokalno – instrumentalny „Nutki” z ZS w Lipie, Dziecięcy Zespół Wokalny „Doreminki” ze SP w Zaklikowie a także zespół muzyczny „Randevu” przy akompaniamencie b. Dyrektora GOK w Zaklikowie Tomasza Turek, który po odejściu nie zerwał kontaktów ze sceną w Zaklikowie a także Schola Cantate Deo.

Najmłodszym wykonawcą był Miłosz Czubacki, który zaśpiewał kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Oliwia Urbanek zaśpiewała pastorałkę „Cicho, cicho pastuszkowie”, wykonaniem której kilka godzin wcześniej w konkursie „Krzeszowskie kolędowanie” zajęła I miejsce.

Następnie wystąpiła Orkiestra Dęta OSP Zdziechowice, która bierze udział w większości imprez kulturalnych w naszej gminie.

Kolędowanie zakończyło się wspólnym odśpiewaniem na stojąco kolędy „Bóg się rodzi”. Widowisko zgromadziło bardzo liczną widownię, wśród której znaleźli się również Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik z małżonką, Przewodniczący Rady Miasta Zaklikowa Mirosław Mach, radni, dyrektorzy szkół w Zdziechowicach i Zaklikowie, opiekunowie zespołów dziecięcych.

Uroczystość była okazją do wręczenia nagród uczestnikom Gminnego konkursu plastycznego na najlepszą „Kartkę bożonarodzeniową”. Nagrodzono oraz wyróżniono prace w następujących kategoriach wiekowych:

Klasy I-III szkoły podstawowej:

I miejsce – Antonina Stryjecka kl. I Zdziechowice, II miejsce – Jakub Winiarski kl. I Lipa, II miejsce – Helena Pomykała kl. II Lipa, III miejsce – Martyna Pamuła kl. II Lipa, III miejsce – Julia Łukasik kl. III Zaklików.

Wyróżnienia:

Julia Janik kl. II Zdziechowice, Kacper Trybuła kl. I Zdziechowice, Daria Bryk kl. I  Zaklików, Mateusz Samborski kl. I Zdziechowice, Weronika Rybińska kl. III Zaklików.

Klasy IV- VI szkoły podstawowej:

I miejsce – Paulina Michalczak kl. VI Zaklików, II miejsce – Zuzanna Chamera kl. IV Lipa, II miejsce – Tomasz Rybiński kl. VI Zaklików, III miejsce – Adrian Turek kl. IV Zdziechowice, III miejsce – Alicja Spyra kl. V Zdziechowice

Wyróżnienia:

Aleksandra Suchora kl. IV Zdziechowice, Marlena Bryk kl.V Zaklików, Aleksandra Odrzywolska kl. VI Zaklików, Jakub Wojniak kl. IV Lipa, Zofia Stefaniak kl. V Zdziechowice, Katarzyna Rapa kl. V Zdziechowice.

Gimnazjum:

I miejsce – Łucja Pyć kl. I Zaklików, II miejsce – Maria Skrzypek kl. II Zdziechowice, III miejsce – Kinga Spyra kl. II Zdziechowice.

Wyróżnienia:

Mateusz Surdel kl. I Zdziechowice, Natalia Toczyska kl. II Zdziechowice.

Wręczenia nagród dokonał Burmistrz Zaklikowa Zdzisław Wójcik oraz Dyrektor GOK w Zaklikowie Anna Krzyżanowska.

Uroczystość przebiegała w bardzo miłej i serdecznej, świątecznej atmosferze. Organizator – GOK Zaklików przygotował poczęstunek – ciasto i przekąski, gorącą kawę i herbatę.

Warto wspomnieć, iż jest to pierwsza impreza kulturalna, którą należy zaliczyć do bardzo udanych, pod okiem nowej Dyrektor GOK Anny Krzyżanowskiej.

Niestety nie doczekano się występu Chóru Gloria. Zapowiadany występ Chóru Gloria nie odbył się z powodu choroby dyrygenta.

Zdjęcia wykonała Małgorzata Miś.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17