Nietrzeźwi na drogach

Data dodania: 21 września 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Dziś rano stalowowolscy policjanci ujawnili 4 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. To wynik wzmożonych kontroli w ramach działań „Trzeźwy poranek”. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 945 kierujących pojazdami na drogach powiatu.

Policyjna akcja rozpoczęła się dziś o godz. 4. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Policjanci skontrolowali w tym czasie 945 kierowców.

Na drogach powiatu policjanci ujawnili 4 kierujących, którzy pili alkohol i pomimo tego wsiedli za kierownicę pojazdów. U 2 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 2 odpowie za wykroczenie.

W wyniku skoordynowanej akcji podkarpaccy policjanci sprawdzili trzeźwość 16 203 kierujących pojazdami, w wyniku czego, ujawnili łącznie 58 kierujących, którzy usiedli za kierownicą mimo wypitego wcześniej alkoholu. U 30 kierujących pojazdami mechanicznymi badanie wykazało ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Ci kierowcy poniosą odpowiedzialność za popełnienie przestępstwa. Pozostałych 28 odpowie za wykroczenie. W czasie działań policjanci zatrzymali 46 uprawnień do kierowania.

W ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej, podczas prowadzonych działań funkcjonariusze rozdawali naklejki z hasłem „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”. Przyklejając ją na szybie samochodu dajemy wyraz społecznego sprzeciwu wobec pijanych kierowców.

Źródło: KWP/KPP