Niezłomni ludzie o stalowej woli

Data dodania: 25 lutego 2016 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | Brak komentarzy

Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Sobieraj, Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny oraz Przewodniczący Rady Powiatu Stalowowolskiego Ryszard Andres serdecznie zapraszają na obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Stalowej Woli pn. „Żołnierze Wyklęci – ludzie o stalowej woli”.

Obchody rozpoczną się w niedzielę 28 lutego, kiedy to w całym mieście odbywać się będzie kwesta na rzecz Ekshumacji i Identyfikacji Żołnierzy Wyklętych prowadzona przez Fundację Przywróćmy Pamięć.

O godz. 11.00 w Parku Miejskim nastąpi otwarcie obozu partyzanckiego – dzień z życia partyzantów – czyszczenie broni, dla mieszkańców wspólne ognisko partyzanckie, szkolenie z musztry, śpiewanie pieśni partyzanckich, wystawa sprzętu i uzbrojenia rekonstruktorów, stoisko IPN o/Rzeszów oraz zbiory stowarzyszenia Ocalić od zapomnienia, a następnie kolejne wyrazy pamięci.

Główny Dzień Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Stalowej Woli pn. „Żołnierze Wyklęci – ludzie o stalowej woli” będzie obchodzony w dniu 1 marca 2016 r.

Projekt „Żołnierze Wyklęci – ludzie o stalowej woli” w ramach ogólnopolskich obchodów ku czci „Żołnierzy Wyklętych” objęty został PATRONATEM NARODOWYM Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Honorowy patronat nad uroczystościami objęli: Poseł na Sejm RP Rafał Weber oraz Senator RP Janina Sagatowska.

Ze szczegółowym terminarzem obchodów można zapoznać się na stronie www.stalowowolski.pl.