Nocny pożar w Zaklikowie

Data dodania: 16 listopada 2015 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 8 komentarzy

W nocy 15 listopada 2015 r. w Zaklikowie miał miejsce pożar budynku gospodarczego.

Pożar zaistniał około godz. 23.30 na jednej z posesji przy ul. Słubickiego. O pożarze powiadomiona została natychmiast straż pożarna.  Na miejsce przyjechały 4 jednostki gaśnicze straży z Zaklikowa i Stalowej Woli.

Dzięki szybkiej interwencji straży pożar zdołano opanować, jednak w wyniku pożaru poważnie ucierpiał budynek gospodarczy a spaleniu uległ samochód osobowy.

W trakcie prowadzonej akcji gaśniczej nie była jeszcze znana z całkowitą pewnością przyczyna tego pożaru.

1a 3 2 4

 1. Kasia

  a co tu sie wiecej roypiszwać? Krótko konkternie na temat. Panie Janku fajnie że jest ta strona! W koncu jakieś informacje o naszej miejscowości.

  Reply
 2. cdn...

  Miro i Halina „zaistnieć” znaczy to samo co zmaterializować się, stać się widocznym, uzewnętrznić się, wystąpić itp. Myślicie, że lepiej by brzmiało „ogień zmaterializował się, stał sie widocznym, lub ogień uzewnętrznił się”. Myślę, że w tym przypadku słowo zaistniał jest jak najbardziej poprawne stylistycznie.

  Reply
  1. Halina

   Otóż to. Widocznie mój sarkazm był zbyt mało czytelny. Mimo wszystko moja wiara w ludzi właśnie została przywrócona

   Reply
  1. C.

   Książek się nie czyta, w okna dentysty rzuca sie kamienia mi to i słownictwo ubogie i zęby bolą. To tak jak z tą żoną, która mówi do piajnego męża-jak ty wyglądasz, już nie mam słów do ciebie. Książek się nie czyta to i słowinictwo ubogie.

   Reply
  2. Halina

   Jak dla mnie artykuł bardzo czytelny, ale jak wieśniak przed komputerem to i przeczytać ciężko. Kolego w razie czego są zdjęcia, jak wyrazy za trudne do ogarnięcia to chociaż pooglądaj sobie i domyśl się co o chodzi 🙂

   Reply
   1. miro

    Synonimy do słowa zaistnieć:
    dać znać o sobie, dokonać się, egzystować, materializować, mieć miejsce, narodzić się, odbyć się, odegrać się, odnieść sukces, odznaczyć się, okryć się chwałą, opromienić się sławą, otworzyć się, począć, podbić świat, poformować się, pojawić się, pokazać się, pootwierać się, popowstawać, potoczyć się, potworzyć się, powstać, pozawiązywać się, przejść do historii, rozegrać się, rozgorzeć, rozpocząć się, rozsławić się, rozwinąć się, sformować się, spisać się, stać się, stać się widocznym, stworzyć się, uformować, uformować się, ukonstytuować się, ukształtować, ukształtować się, uląc się, ulęgnąć się, ułożyć się, upamiętnić się, urzeczywistnić, utworzyć, utworzyć się, uwiecznić się złotymi głoskami, uzewnętrznić się, wdać się, wsławić się, wszcząć się, wydzielić się, wykazać się, wykiełkować, wykluć się, wykształcić, wykształcić się, wyłonić się, wypłynąć, wyróżnić się, wyryć się złotymi głoskami, wystąpić, wytworzyć się, wywiązać się, wziąć początek z czegoś, zacząć się, zaczynać istnieć, zajść, zaląc się, zalęgnąć się, zapisać się złotymi głoskami, zasłynąć, zatlić, zawiązać się, zdarzyć się, zmaterializować, zrodzić się, zyskać sławę,

    Reply
    1. Halina

     „Pożar zapisał się złotymi głoskami…” tak, to faktycznie ma większy sens. Panie „miro kopiuj-wklej” jak już chcesz zabłysnąć to podaj konkretne, odpowiedniejsze według ciebie formy. Jak napisał C. – czytajcie więcej książek to i słownictwo nie będzie wam obce. Być może i w kulturze nastąpi progres.

     Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code