Nowy skład Rady Miejskiej w Zaklikowie

Data dodania: 17 listopada 2014 | Autor artykułu: Jan Pataraniak | Kategoria: Wydarzenia | 122 komentarze

Znane są już oficjalne wyniki głosowania na kandydatów do Rady Miejskiej w Zaklikowie. Poniżej przedstawiamy imiona i nazwiska radnych oraz nazwy komitetów wyborczych, z których startowali. 

Okręg

Nazwa komitetu

Imię

Drugie imię

Nazwisko

1

KWW Forum Mieszkańców Powiatu

Mirosław

 

BALBIER

2

KWW Zdzisława Wójcika

Jacek

Adam

MAŁAGOCKI

3

KWW Forum Mieszkańców Powiatu

Krzysztof

 

OSZUST

4

KWW Forum Mieszkańców Powiatu

Anna

 

MIKUSEK

5

KW Prawo i Sprawiedliwość

Jan

 

ŻELAZNY

6

KWW Zdzisława Wójcika

Krzysztof

Zbigniew

ZIEMIŃSKI

7

KWW Forum Mieszkańców Powiatu

Mirosław

Jan

MACH

8

KWW Zdzisława Wójcika

Damian

Piotr

PLĘS

9

KWW Forum Mieszkańców Powiatu

Dariusz

 

CHMIELEWSKI

10

KWW Zdzisława Wójcika

Małgorzata

 

DRZEWI

11

KW Prawo i Sprawiedliwość

Małgorzata

Maria

KULPA

12

KW Prawo i Sprawiedliwość

Dariusz

 

MRÓZ

13

KWW Forum Samorządowe „Niezależni”

Jan

Wojciech

GAJOWIAK

14

KW Prawo i Sprawiedliwość

Adam

 

SIECZKOŚ

15

KWW Zdzisława Wójcika

Michał

 

CZAJKA

 W bezpośrednich wyborach do fotela Burmistrza Zaklikowa wzięło udział trzech kandydatów którzy otrzymali niżej podaną liczbę głosów:

Zdzisław Wójcik – 1783 głosy

– Zaklików Dom Kultury                      –  427

– Zaklików Urząd Gminy                      – 314

– Józefów, Nowe Baraki, Stare Baraki  –   49

– Zdziechowice Pierwsze i Drugie         – 386

– Łysaków                                              –   80

– Antoniówka                                         –   77

– Gielnia, Lipa, Goliszowiec                  –  178

– Lipa                                                      –  165

– Irena i Łążek                                        –    56

– Dom Pomocy Społecznej w Irenie   –    51

Mariusz Sołtys – 1337 głosów

– Zaklików Dom Kultury                      –  220

– Zaklików Urząd Gminy                      – 146

– Józefów, Nowe Baraki, Stare Baraki  –   29

– Zdziechowice Pierwsze i Drugie         – 312

– Łysaków                                              –   54

– Antoniówka                                         –   70

– Gielnia, Lipa, Goliszowiec                  –  275

– Lipa                                                      –  204

– Irena i Łążek                                        –    17

– Dom Pomocy Społecznej w Irenie      –    10

Ryszard Polański – 659 głosów

– Zaklików Dom Kultury                      –  216

– Zaklików Urząd Gminy                      –   71

– Józefów, Nowe Baraki, Stare Baraki  –   19

– Zdziechowice Pierwsze i Drugie         – 103

– Łysaków                                              –   33

– Antoniówka                                         –   47

– Gielnia, Lipa, Goliszowiec                  –   92

– Lipa                                                      –   60

– Irena i Łążek                                        –   18

– Dom Pomocy Społecznej w Irenie      –    0

Rozkład głosów procentowo wygląda następująco:

Zdzisław Wójcik    – 47,18179413% głosów

Mariusz Sołtys       – 35,37973009% głosów

Ryszard Polański   – 17,43847579% głosów

Pomiędzy najlepszym wynikiem, który uzyskał Zdzisław Wójcik a Mariuszem Sołtys istnieje różnica 446 głosów. Druga tura wyborów rozegra się pomiędzy Zdzisławem Wójcik oraz Mariuszem Sołtys a głosowanie odbędzie się w niedzielę w dniu 30.11.2014 r.

W drugiej części kampanii wyborczej kandydaci na burmistrza będą walczyć o poparcie  elektoratu, którego kandydat nie przeszedł do drugiej tury tj. 659 głosów, oraz tych wyborców, którzy z różnych przyczyn nie wzięli udziału w pierwszym głosowaniu.

 

 1. jednorazowy wpis

  Bardzo prosta jest krytyka innych, a robia to ludzie tacy co sami nigdy w życiu nic nie zrobili i widza tylko swoj koniec nosa. Pisanie o osobach których się nie zna! Ludzie ogarnijcie się! I nie leczcie w ten sposób swoich kompleksów.

  Reply
 2. konsul

  ja tylko mam nadzieje ze ci co mieli glosowac w II turze na soltysa zdazyli juz zmadrzec i oddadza swoj glos temu ktoremu sie nalezy

  Reply
   1. konsul

    biedaku chyba cos ci sie pomyliło, powinienes zapytac ile posadek obiecał S ! Gmine bedzie trzeba dobudować bo miejsca zabraknie 😉

    Reply
 3. Hilary Clinton

  Ludzie ten „karierowicz” walczy o władzę by robić w Zaklikowie kariere polityczną… podobno sam Obama chciał oddać prezydenturę i przyjechać do nas robić karierę 🙂 to bardzo logiczne o czym piszecie 🙂 wcale się nie dziwię że wójcik tak kurczowo trzyma się stołka.. nasz gmina jest taka fajna, kraina pełna perspektyw… także na pewno Pan Sołtys swoją karierę chce rozwijać własnie u nas! Brawa dla wszystkich kumatych!

  Reply
  1. Gufi

   Tak mi się nasunelo po twoim nicku Hilary, ze moze p. Soltysow laske robi ze bedzie burmistrzem? Badz co badz to degradacja w hierarchi – przepraszam ze pisze bez polskich znakow 😉 problemy z klawiatura ;P

   Reply
 4. zaklikowianka

  Mnie równiez odstraszyli ludzie pana Sołtysa nie wyobrażam sobie ich na radach miasta, kiedy to w zgodzie decydują o losach Zaklikowa i prowadzą mądrą dyskusję. Myślę ze tam dojdzie nawet do rękoczynów i będziemy sławni na całą Polskę ! gratuluje wyboru!!!!

  Reply
  1. lagodna herta

   A ja z ocena pracy nowych radnych zaczekam; przeciez dopiero zostali wybrani. Wybrali ich nasi mieszkancy, wiec niewatpliwie stanowia reprezentacje tego spoleczenstwa. Ufam, ze beda nas godnie reprezentowac oraz podejmowac zgodnie madre decyzje, czego z serca im zycze.
   Mysle, ze wybory w drugiej turze wygra Pan Wojcik. Ktos moze zapytac dlaczego? Ja tez zadaje to pytanie osobom ktore o tym mowia i wszyscy odpowiadaja tak samo; „Wojcika juz znamy i wiemy, ze jest dobrym gospodarzem”. I to jest prawda. Moze i Pan Wojcik nie jest najlepszym mowca, ale czy w tej robocie chodzi o ladne gadanie, czy raczej o konkretne dzialania???

   Reply
 5. Migotka

  Widac, że ktoś tu gra nieuczciwie mamy już swój portal Zaklików miasto a strażacy z OSP Zakików sprzedają informacje do Stalowej woli na ich strony, oj nie ładnie. Droga redakcja sprawdź to sobie, chyba że być może nie interesował was temat z ostatniej akcji strazy pożarnej.

  Reply
 6. Tomasz

  Ktoś tu pisał o zasługach p. Sołtysa w powiecie, właśnie wyborcy to docenili i jakoś w/w pana w nowym składzie nie widzę. Nam w Zaklikowie potrzebny jest ktoś kto umie liczyć i umie rozsądnie wydawać publiczne pieniążki a nie ktoś kto całe swoje dorosłe życie poświecił politykierstwu a jaśniej to odpowiednim ustawianiem siebie.
  A czy to nie przypadkiem p. Wójcik wypromował p. Sołtysa w PSL??

  Reply
 7. swojak

  Osobiście uważam, że żaden z kandydatów na burmistrza Zaklikowa nie jest dobry, ale jak wielu przedmówców zauważyło, otoczenie się przez Sołtysa wątpliwej jakości fachowcami zadecydowało o tym, że głosowałem i będę głosował na Wójcika. Walka o własne interesy dyrektorów szkół , szczególnie doktora dyrektora jest żenująca. Im nie chodzi o dobro Zaklikowa tylko o własną prywatę. O puszystym misiaczku , który podobno jest „szefem sztabu wyborczego Sołtysa” (o zgrozo jak to śmiesznie brzmi w tym przypadku) nie wspomnę. Sam fakt wybrania takich współpracowników, panie Sołtys zdyskwalifikował pana jako kandydata na burmistrza. Gdyby nie to może i bym głosował na Sołtysa. Nie znam człowieka dobrze, w sumie nie może się pochwalić jakimiś osiągnięciami ale odstraszyli mnie jego „doradcy” a szczególnie pan policjant i doktor dyrektor. Oddaję swój głos na Wójcika

  Reply
 8. ka

  Powiem wam ze nie mam faworyta w tych wyborach ale jak patrze jakimi ludzmi sie otacza pan Sołtys ( np pani która weszła jakims cudem do rady ) to trace do niego zaufanie i głosuje na pana Wójcika .

  Reply
 9. zaklikowski trol

  A może dajmy spokój kandydatom. Fucha to średnia, każdy psy wiesza. Sołtys miał wielką szansę, ale dzięki zaangażowaniu w kampanię kilku strażaków ze Zdziechowic ją stracił. Nie sztuka szczuć swoich wyznawców na normalnych ludzi, trzeba było przyjechać na zebranie wiejskie w sprawie ośrodka mimo, że z Pysznicy daleko, a kierowca miał wolny dzień. Jak w remizie dają obiadek i coś do niego, znał drogę. Co do Wójcika, zaprzepaścił swoją szansę na wygraną w pierwszej turze otaczając się miernymi ludźmi. Zastępca, która uciekała przed interesantami jak była sama, sekretarz- nerwowa i opryskliwa, przewodnicząca w opiece społecznej, dyrektorka pomocy społecznej odziedziczona ale dzięki koneksjom w PIS nietykalna, dyrektor szkoły w Zaklikowie, co się na wszystkich wypiął, dyrektorka w Lipie- najpierw przywieziona w teczce, następna też wyskoczyła z pudełka, dyrektor w Zdziechowicach- stronnik kontrkandydata, dyrektorka wszystkich dyrektorów- to już bez komentarza, pani jest klasą sama dla siebie. Panie Burmistrzu- należy trochę spojrzeć na najbliższe otoczenie, to głównie oni pracują na Pana sukces. Mogło być znacznie lepiej. Ale i tak trzymam kciuki.

  Reply
  1. WTF

   Przegrana p.Sołtysa to nie tylko wina strażaków, p. Sołtys otoczył się pseudointeligentami, ignorantami, cwaniakami. Wynik głosowania to brak zgody na to aby współrzadzili nami tacy półinteligenci. Osoby chore na władze i łase na każdą kasę. Panie Sołtys za 4 lata nie popełnij tego samego błędu, otocz się ludzmi mądrymi tak jak p. Wójcik. Może na spotkaniach wypada skromiej ale wzbudza zaufanie a pana świta odstręcza ludzi. Dobrał pan osoby niezbyt lubiane stad tez taki a nie inny wynik. Przywożenie poslów na poparcie świadczy o niepewności i braku zaufania do samego siebie i wyborców, ja oceniam to negatywnie.

   Reply
   1. Romero

    Czy Wójcik się otoczył mądrymi? Na pewno nie budzącymi negatywnych emocji.
    A co do Sołtysa to fakt, nie ma tam nikogo wartego uwagi(może po za P. Balbierem) i można tu wymieniać:
    Najgorszy jest ten jego nadęty miś – pseudo spec od kampanii, który jest wszędzie tam gdzie on i „steruje z tylnego fotela”. Jedyne uczucia jakie budzi to odrzucenie – poprostu z daleka wieje od niego chamstwem.
    Kolejni to banda matołów ze Zdziechowic którzy na zebraniu sołeckim pokazali co są warci, zwłaszcza młody gniewny kandydat do rady powiatu, choć w sumie „prawa ręka zdziechowska” Sołtysa też pokazał co warty – szczucie i bicie piany, często czepianie się o nic, jak w jakimś amoku.
    Oczywiście nie wspomnę o kilku strażakach zdziechowskich, którzy własnemu koledze nie raczyli pomóc i ugasić pożaru kombajnu.
    Z takimi ludźmi nie da się wygrać, oni są głośni, ale normalnie myślący człowiek czuje się zażenowany ich poziomem – choć w sumie mówią że demokracja to rządy większości, a większość to głupcy – więc może i nie taki zły pomysł miał Pan Sołtys?

    Reply
  2. jojo

   nigdy do końca nie wiadomo co w kim siedzi,łatwo przyjąć trudniej zwolnić,zwłaszcza jak ktoś z najbliższych współpracowników,pokazuje swoje oblicze i próbuje wybiegać przed szereg,i w przypadku,pokazania mu gdzie jest jego miejsce staje się wrogiem niestety

   Reply
  3. wodnik szuwarek

   Trolu ale od ciebie troli nienawiscia do ludzi taki z ciebie decydent bez kompetencji bo jakbys je mial to nie pisal bys tak ! Pewnie zadnej osoby nawet nieznasz! Tobie pasuje sprawe zalozyc grupową! Decydowac to mozesz na soim podworku w ktore miejsce gnuj rozrzucic!

   Reply
 10. Lagodna Herta

  Czytam to co piszecie i mysle sobie, ze nasza gmina to nie milionowa metropolia i ludzie sie tu bardzo dobrze znaja, wiec to przekonywanie do kandydatow i wszelkiego rodzaju pomowienia na nic sie zdaja. Wiem, ze negatywna kampania nie jest wlasciwa droga do wygranej. Obaj kandydaci tez to wiedza i dlatego nie zabieraja tu glosu. I dobrze. Uwazam, ze jesli ktos z Was chce poprzec Pana Wojcika, czy Pana Soltysa, najlepiej to zrobi jak rzeknie tu dobre slowo o swoim faworycie, ale bez przytykow dla kontrkandydata, bo napewno w taki sposob glosow swojemu kandydatowi nie przysporzy.
  Poczekajcie, moze przed glosowaniem Panowie kandydaci zorganizuja wspolne spotkanie, na ktore zaprosza wyborcow. Jesli takiego spotkania nie bedzie; niechaj kazdy glosuje wg wlasnego przekonania.
  Obrzucanie blotem czy to Pana Wojcika, czy Pana Soltysa jest wielce niestosowne, gdyz to tacy sami ludzie, jak my wszyscy; to po pierwsze, a po wtore – kazdemu czlowiekowi nalezy sie szacunek z samej racji tego, ze jest czlowiekiem.

  Reply
 11. Takie pytanie

  A czy Pan Sołtys zrezygnuje ze stanowiska w Radzie Powiatu, jeśli zostanie wybrany Burmistrzem Zaklikowa??? Bo przecież dwóch funkcji jednocześnie pełnić nie może….

  Reply
 12. WTF

  Widać, że krytykantów i pieniaczy jest aż nadto, ale jak można się wypowiedzieć na temat wierszy najstarszego w Zaklikowie weterana to jakoś mało jest chetnych. Bo najpiepiej wychodzi nam krytyka drugich. W mądrej księdze jest napisane, że jeżeli jeden buduje a drugi mu rozwala, to co za pożytek mają z tego – nic tylko sam trud. Tak jest ze wszystkimi krytykantami, dwóch buduje a 10 krytykuje. Jeden i drugi kandydat ma swoje zasługi, po pierwszym losowaniu widać, że p. Wójcik wygrywa, co jest zasłużone, a p. Sołtys niech działa na rzecz gminy przez 4 lata, jest bardzo młody może jeszcze poczekać, niech okrzepnie troche i wystartuje w następych wyborach. Po czterech latach zobaczymy czy bliższy jest mu Zaklików czy Pysznica.

  Reply
 13. ludzik

  Jak dla mnie burmistrz może być i z Nowego Targu i mieszkać w Warszawie a pracować w Zaklikowie. Tylko ma pracować solidnie, uczciwie i żeby było widać efekty jego rządzenia ale ma też podchodzić do ludzi z kulturą i wyrozumiałością a nie warczeć i obrażać wszystkich na około. Dlatego uważam że Pan Sołtys jeśli chce może startować i nikomu nic do tego.

  Reply
  1. mieszkanka gm

   Ludzik brawo! Dla mnie też nie ma to znaczenia. Prezydenta państwa wybiera się niekoniecznie z Warszawy choć tam urzęduje. Najważniejszy jest szacunek do drugiego człowieka i solidna praca. Może to drugie i ma obecny Gospodarz , ale z tym pierwszym to ma duże problemy 😀

   Reply
   1. Gufi

    Drobna korekta prezydent Państwa jest prezydentem wszystkich polaków, więc adekwatnym porównaniem by był np. Niemiec (z pochodzenia polak) startujący w wyborach na prezydenta Polski, czyli urodzony tu ale mieszkający za miedzą 🙂 – chciałabyś takiego?

    Reply
  2. miki

   a co ty insynuujesz,napisz konkretnie w jaki sposób obecny Burmistrz warczy i obraża ludzi na około,podaj jakieś konkrety,nie interesują mnie twoje osobiste odczucia,albo ploty.

   Reply
   1. ludzik

    Nie mam zamiaru nikomu z niczego się tłumaczyć napisałam swoją opinię i tyle jak większość ludzi na tej stronie.

    Reply
    1. jojo

     twoja opinia jest tyle warta co ty sama,jak nie masz konkretnych przykładów to nie obrzucaj ludzi błotem,bo może ci się to odbić czkawką w trybie wborczym

     Reply
     1. zenek

      ale już głos jest wart tyle samo co Twój.
      A jakie konkrety Ty w swoich postach przedstawiłeś?

     2. zenek

      jojo powinien zająć miejsce hofmana, dużo mówi lecz nic z tego nie wynika no ale przecież prostacy ksiuńcia nie zrozumią.

     3. jojo

      słuchaj głupolu już wiem kto ty jesteś kończę, z tobą dyskusję,uważaj,żebyś przez to twoje głupie gadanie nie stracił kontrahenta na odbiór pieczywa,,dla mnie jesteś intelektualne zero.

     4. zenek

      Nie wyciągaj pochopnych wniosków pajacu , bo z panem o którym piszesz nie mam nic wspólnego.

     5. zenek

      Pan Polański miał kilka piesków którzy merdali ogonkiem na jego widok, widzę że obecny tez ma.

     6. zenek

      Gryzie mnie sumienie bo oberwało się niewinnej osobie więc coś napiszę.
      Panie Zenku przepraszam za nick jakim się posługuję, ale nie przypuszczałem że jojo jest zdolny posunąć się aż tak daleko.
      Tobie zaś jojo proponuję też coś napisać, obraziłeś prywatną osobę nazywając ją głupolem i intelektualnym zerem, wiem że chodziło ci o mnie lecz z postu jasno wynika o kim piszesz, brakuje tylko nazwiska, ale Zaklików to nie metropolia i myślę że każdy wie o kim mowa.

     7. jojo

      jeśli tak to nie podszywaj się pod kogoś,a moje słowa dotyczą tylko ciebie,po prostu nie jestem ci dłużny,chociaż myślę,że teraz wycofujesz się rakiem,słuchaj ja nie będę prowadził żadnego śledztwa,choć dużo wskazuje na to,ze to jednak ty.Oto kilka faktów:mieszkasz na ulicy,o której piszesz,rozwozisz pewnie pieczywo po okolicy stąd stawiasz za wzór okoliczne miejscowości,w lipie prowadzisz kampanie na korzyść pana Sołtysa,no i to twoje „może” w którymś z postów odnośnie współpracy w biznesie,ale też imię.Ja na to bym nie wpadł,ale podpowiedzieli mi znajomi,którzy cię znają.Napiszę ostatni raz,mi na tym nie zależy jakiego masz faworyta i kto wygra,tylko nie wypisuj nieprawdziwych informacji na obecnego Burmistrza skoro fakty temu przeczą

     8. zenek

      pod nikogo się nie podszywam, nigdzie nie napisałem że mieszkam na kwiatowej lub że rozwożę pieczywo, zenek to nick, czy ty nazywasz się jojo?

     9. jojo

      czytaj ze zrozumieniem,ja nie twierdzę wprost,że to ty tylko kojarzę fakty.I tak nie ma to dla mnie żadnego znaczenia,choć myślę,że jeśli nie ty to jesteś osobą z bliskiego otoczenia tego pana,i jak straci kontrahenta w biznesie to będzie twoja wina:)

     10. zenek

      jojo ty dwulicus jesteś albo jakiegoś nawrócenia dostałeś, kojarzysz tekst, jak nie to mogę link podesłać gdzie to pisałeś 20.X.2014,
      „a ja mam wszytko głeboko w d…. nie ide na wybory czy to jeden czy drugi to zwykli karierowicze i koryto sie dl anich liczy szpital nik wam parwdy nie powie oni trzepia kase a jak ktos sie upomnie o grosze bo i grosze zarabia to zaraz strasza mowi wam zyjcie spokojnie zdala od tych urzedasów i innych karierowiczów w zdrowiu”

     11. zenek

      tak myślałem że już gdzieś cię spotkałem i nie myliłem się. W styczniu byłeś mieszkańcem NY, potem mieszkałeś w St.Woli, teraz starym zaklikusem.
      Masz rację nie mamy o czym rozmawiać.

     12. jojo

      Hahaha ! Zenek słabe masz rozeznanie,pudło na całej linii,ale jak byś był bystry to po przeczytaniu tego co wkleiłeś stwierdziłbyś że to nie mój tekst ,nie ten styl:(

     13. zenek

      wystarczy wpisać w przeglądarkę jojo + nazwa jakiegoś stalowowolskiego portalu, wiem że nie pamiętasz bo co jakiś czas jesteś kimś innym, raz masz firmę w NY 200 metrów od manhatanu, raz złożeczysz na Tuska jako biedny emeryt, raz wspominasz PRL i to jak budowałeś w latach 70 Stalową Wolę, na tym forum jesteś właścicielem sklepu euro bo straszysz mnie (zresztą niesłusznie) wstrzymaniem odbioru pieczywa, ale to naprawdę ty, ponieważ najwięcej masz do powiedzenia w artykułach dotyczących Zaklikowa.

      Naprawdę koniec dyskusji, boję się ciebie, kto wie może jutro obudzisz się jako rambo albo terminator.

     14. jojo

      no naprawdę nie wpadłbym na to,aby nick wpisywać w wyszukiwarkę ,uspokoję cię nie mam żadnej firmy w NY i tym podobne brednie które wypisujesz,interesują mnie bardzo sprawy z Zaklikowa bo z niego jestem.Ja zawsze używam polskich znaków graficznych i ten twój przykład jest kompletnie nie trafiony,szkoda tylko,że nie docierają do ciebie moje argumenty,a odnośnie komentarzy to jest ich jeszcze kilka na stalówka.net.Nie wmawiaj mi,że mam sklerozę,bo jej nie mam/pamiętam co piszę,/nie jestem taki stary jak ci się wydaje.Nie wiem jak mam do ciebie dotrzeć,żebyś zrozumiał,denerwuje nie to,że jesteś nieobiektywny w stosunku do tego co się działo na plus w Zaklikowie,i gminie za kadencji obecnego Burmistrza 🙂

 14. Niezorientowany

  Jestem mieszkańcem Lipy – może inni mi powiedzą co takiego Wójcik zrobił w Lipie – obecnie widzę tylko, że mimo że były dwukrotne uchwały zebrania wiejskiego namyślił się i wieczorami gwałtu rety bo przegrałem w Lipie zasypuje basen, robi plac targowy , który miał być przygotowany przez Skanską za darmo a teraz trzeba podobno zapłacić 20 tyś. Zł, ulica Kościelna to też podobno niedoróbka ludzie już krytykują sposób jej wykonania. Może inni widzą te lipskie inwestycje ja jakoś nie. Gdzie władza lokalna która pozwoliła pogorszyć warunki wjazdu autobusu do szkoły .

  Reply
  1. Helena

   No tak… to typowe. Walka o głosy. Szkoda tylko,że potrzeby mieszkańców mniejszych miejscowości zostały zauważone dopiero tuż przed wyborami. Gdyby wybory były w styczniu a mróz na dworze – 20 stopni to i tak pewnie by drzewka w Zaklikowie posadzono. Co tam koszty , aby wyborcy widzieli 😉

   Reply
   1. gościówa

    a ponadto o ile mi wiadomo najlepszą porą na sadzenie drzew jest właśnie pora jesienna. a ponadto ani zimy ani mrozu nie mamy, więc Twoje przytyczki są zbędne heh

    Reply
 15. Wojtek

  jedno jest pewne, nawet jak Wójcik wygra, to już mu tak lekko nie będzie jak z tamtą Radą – teraz ma z miejsca więcej głosów przeciw, odechce mu się tej kaski

  Reply
 16. ZATOR

  Należy poprzeć pana Wójcika ,jedna kadencja to stanowczo za mało aby sprawiedliwie ocenić jego możliwości .
  W zaklokowie zrobiono bardzo dużo ,w Lipie również i pozostałych miejscowościach też.
  Pan Sołtys niech poczeka ,za cztery lata może strtować ,a przez ten czas niech da się poznać nam zaklikowiakom..Głosujcie na pana Wójcika ,ja będę.

  Reply
 17. ka

  Powiem wam co myślę : obecny burmistrz dużo zrobił i zrobi jeszcze więcej , jedyną jego wadą jest to że jest ze jest szorstki w obyciu ciężko jest z nim pogadać. Pana Sołtysa nie znam wiec się nie wypowiadam jednak słyszałam nie najlepsze rzeczy .Co do rady jestem w szoku nie wiem kto wybierał tych ludzi. Najpoważniejsi wydaja sie pan numer 1 i 12, jednak myślę ze sami zrezygnują po pierwszych spotkaniach z resztą „RADY MIASTA”. Myślę ze wygra obecny burmistrz dużą przewagą głosów . Współczuje mu jednak współpracy z obecną Radą:D

  Reply
  1. zaklika

   nie wiem jak dla was, ale dla mnie jeden z rady/najpoważniejszy/ to tzw.ciepłe kluchy,bez wyrazu i charyzmy.Myślę,że każdy zaklikowiak wie o kogo chodzi

   Reply
  2. miki

   a,jak by się śmiał od ucha do ucha,i każdego zaczepiał na ulicy to pewnie co niektórzy powiedzieliby,że jest jakiś głupkowaty,więc nie wiadomo co lepsze,dla mnie to osobiście bez znaczenia,najważniejsze,że widać,że coś się dzieje i zmienia na lepsze w Zaklikowie i okolicy

   Reply
 18. jojo

  No po prostu nie mogę uwierzyć,że w tej lokalnej społeczności jest tyle jadu.Przypomnijcie sobie jakie były inwestycje przez 18 lat poprzedniej kadencji,może wtedy nie krzyczeliście i było wam dobrze,bo nie było internetu/mieli go tylko nieliczni/teraz chcecie żeby Wójcik zrobił wam wszystko w ciągu czterech lat,nie da się.Myślicie,że jak Sołtys wygra,to wszystko będziecie mieli,śmiem twierdzić,że po paru miesiącach,będziecie go krytykować i psy na nim wieszać.Jak czytam,co niektórzy tu wypisują to mam wrażenie,że brak im przysłowiowej piątej klepki.Zenek przyrównujesz hipermarkety w Stalowej Woli do Zaklikowa , i twierdzisz, że sobie lokalni kupcy radzą,no to już dziecko z przedszkola pewnie wie,że małe sklepy tam funkcjonują bo tam jest nieporównywalnie więcej ludzi.Alicja 27,też nie grzeszysz inteligencją to,że żona prowadzi biznes nie ma znaczenia,wszak jest to przecież interes rodzinny.A ty Kora co byś chciała,żeby działo się w Niezapominajce,nie wiesz,że jak komuś interes nie przynosi dochodu to go zwyczajnie likwiduje,lub przekształca.Przecież są imprezy rodzinne,okolicznościowe.Nie wiem czy wiesz,że na początku Niezapominajka działała,ale jak ludzie wypili trochę piwa,i zjedli parę paczek paluszków to za mało,koszty były większe jak zysk.Zapomniałaś,że tak się stało z Gejzerem i knajpką u pana P na ul.Janowskiej.Zrozum to za mały grajdoł na takie lokale.Nowy ty też błysnąłeś,a kto taki ważny według ciebie mieszka przy ostatnio wyremontowanej ulicy, gdzie jest prywatny gabinet dentystyczny, albo koło przedszkola,no oświeć mnie bo nie wiem.

  Reply
   1. jojo

    słuchaj /ciśnie mi się jedno słowo na D/,ale nie zniżę się do twojego poziomu,kończę z tobą dyskusję,bo szkoda czasu.Jesteś w wielkim błędzie, nie mam,żadnej korzyści z Wójcika,i takowej nie potrzebuję.

    Reply
 19. WTF

  Zaklikowianin am sobie zaprzeczasz, najpierw mówisz, że Burmistrz wszystko robi dla Zaklikowa a potem, że w Zaklikowie ul. Belkoszczyzna jest w strasznym stanie. Belkoszczyzna to twoim zdaniem nie Zaklików. Zobacz ile inwestycji było w Lipie i Zdziechowicach, a to dopiero jedna kadencja. Widać, że twój wpis to krytyka dla samej krytyki, słuchaj lepiej jakie są plany inwestycyjne dla budowy dróg, wszystko musi być w jakiejś kolejności, a nie budowanie po kilkanaście metrów każdej ulicy aby tylko pokazać że coś się robi, ale jeszcze się taki nie narodził ……… Ulicę faktycznie trzeba naprawić ale to właśnie pokazuje, że inne miejscowości nie są traktowane po macoszemu, bo w Zaklikowie tez jest jeszcze bardzo wiele do zrobienia jak choćby ulice na całych „Piachach” o czym bardzo dobrze mówiła na spotkaniu sołeckim Pani Szkaradek. Czemu nikt z ulicy Belkoszczyzna nie zabierał głosu, dlaczego siedzą cicho.

  Reply
  1. obserwator

   Popieram, wszyscy myślą że po 16 latach nic nie robienia, Wójcik wszystko zrobi za jedną kadencję, ludzie pomyślcie trochę, to jest nie realne, i tak zrobił dużo, wsztkiego na raz nie zrobi. Jestem przekonany że jeżeli wygra w kolejnej kadencji zrobi bardzo wiele.

   Reply
 20. ZAKLIKOWIANIN

  Witam wszystkich
  Jestem mieszkańcem Zaklikowa od urodzenia a trochę tych lat już mam, Nasz obecny burmistrz nie da sie ukryć trochę już zrobił przez tą jedną kadencję, ukłony w jego kierunku, jednak teraz należy sie zastanowić co i ile zrobił dla okolicznych miejscowości tam dostają tylko jakieś ochłapy a tak nie powinno być, remonuje sie rynek i bliskie mu ulice, ok rozumiem to jest nasza swego rodzaju wizytówka, więc musi jakoś wyglądać, remontuje sie drogi te przy których mieszkają radni lub ich bardzo bobrzy znajomi, a ja w tym momencie sie pytam co zresztą? może wychodzą z założenia że samo sie zrobi, jeżdząć ulicami zaklikowa zauważyłem że ul. belkowszczyzna to poprostu tragedia, nie przesadzając jedynką bez gazu i na pół sprzęgle to jest za szybko, do tego roku byli ulicą jako jedyną nie obświetloną brawa dla burmistrza dali im latrnie, ale pomomo wielu petycji i słownych próżb o zasypanie dołów bo dołkami tego nie można nazwać, pan Wójcik powiedział jednemu z mieszkańców tej ulicy cytuje,, macie latarnie przynajmniej w dołki wpadać nie bedziecie i tutaj nastąpił (śmiech) ze strony burmistrza, czy to postawa godna burmistrza, i tak jest również z wiekszością ulic bocznych w zaklikowie, nie wspomnę już o sieci kanalizacji które nie zostały dokończone bo pan burmistrz nie potrafi poradzić sobie z takimi problemami, dzieje sie tak nie tylko w zaklikowie, dlatego naprawdę musimy zastanowić sie co dla nas bedzie lepsze, stary burmistrz czy może nowy, wiem wybory przyniosły ze sobą wiele kłutni,i sprów wśród mieszkanców tak nie powinno być LUDZIE SZANUJMY SIE, każdy ma wolną wolę do powiedzenia swoich racji ale powinno odbywać sie to bardziej kulturalnie. Wybór należy do nas, nie zmarnujmy swojego głosu.

  Reply
  1. NOWY

   ZGadzam sie w stu procentach z wypowiedzią ZAKLIKOWIANINA, bez watpienia tam dzie znajomi i radnie ulice zrobione a reszta? a okoliczne miejscowośći?

   Reply
  2. Wojtek

   No właśnie w samym Zaklikowie ale nie w centrum, drogi są okropne, a popatrzcie na okoliczne wsie, np Stare i Nowe Baraki. Drogi z dołami, że kolo można urwać. A i ulica (nie znam nazwy) ta co koło Dworca biegnie w kierunku Antoniówki, Karkówki. Z tego co wiem już kilka osób miało problemy z zawieszeniem przez te okropne doliska. I nawet się nie chce niczym, nawet ziemią ich zasypać nie mówiąc o zalaniu asfaltem.

   Reply
  3. zaklika

   i dlatego powołana jest rada. To ona powinna walczyć o to,a by w pierwszej kolejności były robione najważniejsze inwestycje

   Reply
  4. gościówa

   nie da się zrobić wszystkiego na raz przez 4lata. poprzedni wójt przez 16lat nie zrobił dróg a obecny w cztery lata ma zrobić wszystko? Ludzi myślcie logicznie. Ponadto o ile ktoś się chociaż odrobine orientuje gmina ma też inne zadania poza budową dróg i musi środki rozdzielić. A brak infrastruktury to wina poprzednika pana P. który urzędował w okresie kiedy inne gminy ciągnęły kase z Unii i teraz maja po czym jezdzic. U nas jakos zapomniano w tamtym czasie o tej mozliwosci….

   Reply
 21. swojak

  Karierowicz Sołtys z tego co mi wiadomo nie ma i nigdy nie będzie miał poparcia PIS-u, bardzo tego chciał o co zabiegał jeden z jego piesków doktor dyrektor, notabene walczący o swój dyrektorski interes w tych wyborach. Sołtysowi pali się grunt pod nogami w starostwie i nagle zapałał miłością do Zaklikowa (widziałem go jak nawet kwestował na cmentarzu w Zaklikowie, co uczynił pierwszy raz z czysto pragmatycznej i medialnej potrzeby}. Śmieszą mnie te jego hasełka w ulotkach, naprawdę dziecinada, może i dobre dla nieświadomych realnej sytuacji ale nie dla realnie myślących-pewnie wymyślił je ten jego puszysty misiek od jego pożal się Boże kampanii wyborczej albo dyrektor ze szkoły w sąsiedztwie . Nie sympatyzuję również z Wójcikiem ale w porównaniu z Sołtysem jest kimś, widać że coś w tym naszym mieście coś się ruszyło do przodu, trzeba być ślepym żeby tego nie zauważyć.
  Straszenie ludzi wymyślonymi hasłami o likwidacji szkół i wielkim długu gminy nie działają panie Sołtys. Czas szukać sobie nowej pracy , dobrze radzę, daj pan spokój .Miłego zamieszkania w swojej Pysznicy.

  Reply
  1. alfa

   Swojak masz zdecydowaną rację. Z wymysłami było dokładnie identycznie 4 lata temu, gdy przeciwnicy Wójcika wymyślili UWAGA: Catering w szkołach i przedszkolach, którego operatorem miała być Niezapominajka! To było tak żenujące że nie chciało się tego komentować. Teraz miernoty wymyśliły likwidację szkół, ciekawy jestem jaki będzie następny krok szczucia.

   Reply
  2. gośc

   dokładnie tak. facetowi pali się grunt pod nogami i szuka zaczepienia na kolejne 4 lata. Jak nie starostwo to może fotel burmistrza w zaklikowie. Nie kieruje nim chęć rozwoju zaklikowa i miłość do naszej gminy i w związku z tym postanowił zrezygnować ze stanowiska wicestarosty tylko zasada lepszy rydz niż nic (czyli lepsze stanowisko burmistrza niż bezrobocie). Ponadto cała jego kampania jest żałosna. Multum plakatów, agitacja znajomych na jego rzecz. Śmiechu warte. Facet brzytwy by się chwycił żeby tylko nie utonąć. I też nie darze jakąś szczególną sympatią obecnego burmistrza, ale wiem, że ten facet się nadaje na to stanowisko i z nim nie zginiemy. Burmistrz nie jest po to żeby go kochać, pić z nim kawkę, jeść ciasteczko i słodko plotkować tylko po to żeby budował ta gminę! Mam nadzieję że w II turze głosy oddane w I turze na p. Polańskiego trafią na „konto” obecnego burmistrza.

   Reply
 22. fredi

  Głosujcie na Mariusza Sołtysa, jest młodym dobrze wykształconym człowiekiem który przez cztery lata był wicestarostą . Takiego Burmistrza nam potrzeba. Popatrzmy na Stalową Wolę wybrała 29 letniego chłopaka ( jestem ciekawy , czy jemu też zarzucano karierowiczostwo ?). Poza tym Sołtys ma poparcie PiS-u ( chociaż do niego nie należy) . Daje to szanse na pozyskanie dużych środków finansowych. Dlaczego bo w powiecie i w województwie wygrała właśnie ta opcja. Natomiast Wójcik wypiął się na PIS i jak znam życie jak wygra będziemy dostawać ochłapy środków unijnych. Dlatego głosuj na 1 – czyli na Sołtysa !!!

  Reply
 23. wolf

  Szanowna koro. Jak powstanie Robaczek to padną wszystkie przedsiębiorstwa handlowe w okolicy ( w tym i Groszek i sklepiki przy rynku). Weź pod uwagę że dwa duże sklepy działające w Zaklikowie dają zatrudnienie kilkudziesięciu osobom. Duży sklep może zatrudni trochę ludzi ale czy na lepszych warunkach? Przypominam też że wspierając obcy kapitał działamy wbrew polskiej gospodarce. To nasi przedsiębiorcy płacą podatki do budżetu państwa!

  Reply
  1. zenek

   Nie wydaje mi się.
   Przykład Stalowej, koło większych hipermarketów egzystują osiedlowe sklepy spożywcze i jakoś to przędzie.
   Konkurencja nie jest zła.

   Reply
 24. obserwator

  Jak by Pan Sołtys miał takie znajomości i był taką wielką szychą w powiecie to nie stratowal by na burmistrza, sądzę że mu sie grunt pod nogami pali i musi szukać innego wyjścia, jak by nie patrzeć jest tu spadek o szczebel niżej w hierarchii. Poza tym jak nie zrobił przez 4 lata dla Zaklikowa z poziomu powiatu, nie zrobi tym bardziej jako burmistrz. Widać że chce się tylko przy korycie utrzymać, bo inaczej czeka go bezrobocie w tak rozwiniętym (przez jego samego nomen omen) gospodarczo mieście powiatowym.

  Reply
  1. 1

   starosta się bywa…myślę że nie planował tego burmistrzowania tak jak piszesz… Jak sie nie ma porządnego zawodu … to żeruje się na podatnikach. Rozumię że ktoś osiągnąl coś w życiu i ma doświadczenie w swojej dziedzinie jest spełniony i pragnie społecznie działać dla swojego miasta ale jak ktoś na początku swojej ścieżki zawodowej zostaje szefem to ma doświadczenie w „rządzeniu” jak murzyński kacyk

   Reply
 25. Alicja27

  Ponoć mówi się, że ten karierowicz zostanie bez pracy? No może i tak, ale czy obecny burmistrz również walczy o posadę żeby nie zostać bezrobotnym… przecież biznesy należą do żony

  Reply
   1. Wojtek

    Ten rzekomy”karierowicz” nie zostanie bez pracy bo po raz kolejny został Radnym w Radzie Powiatu bo oczywiście gdzieś może zostać doceniony tylko nie w tym „oślim”, zacofanym Zaklikowie

    Reply
    1. 1

     bo to KKW to PSL i go poparł kolego gdyby nie to …. d..a. Nie wierzę że pan ”karierowicz” zostanie w powiecie jako radny z 10 krotnie mniejszą pensją bo raczej nie zostanie wice, PIS wziął wszystko i ma większość wg tego co czytam. Znajdzie sobie ciepłą posadke w elektrowni … hehe

     Reply
 26. krammer

  Nie ma ciula na Jolante…co ja wszyscy w szkole puszczali kantem…!!!
  Ps. Jak ci tak wesoło to do kabaretu się zapisz…a jak niepasuje to wypad…!!!

  Reply
 27. gość

  akurat słyszałem jak 14 się wypowiada i uwierz że mało wie i gada głupio. myli podstawowe pojęcia a udaje że rozumy pozjadał. jakie on ma pojęcie o funkcjonowaniu samorządu? co taka szumowina jest w stanie osiągnać poza kompromitacją?

  Reply
 28. boska Jolanta

  krammer: doborbyt? hahaha jakoś wcale nie zyję w dobrobycie po tych 4 latach.. mow za siebie.. brzmisz jakby nam tu stworzył co najmniej raj, doborbyt? hahahaa normalnie padłam! NASZ OJCIEC DOBRODZIEJ ZBUDOWAŁ ZAKLIKÓW OD PODSTAW hahahahahaha

  Reply
 29. do szelina

  szenila kto był najlepszym kandydatem z twojego okręgu co wszyscy wiemy ze 14 chodzi na zebrania wypowiada się i chce coś zrobić a reszta kandydatek…… nawet się wysłowić nie potrafi!!!! pewnie tak jak Ty….

  Reply
 30. do gosc i szelina

  szenila jesteś pewnie jedna z sióstr cz….. twój poziom myślenia jest na poziomie zera idź na fb tam jest twój swiat
  a gość niech się nie wypowiada na temat 14 jeśli go nie zna on zrobi na pewno stara się więcej niż wasz wojcik

  Reply
 31. krammer

  A co ten Sołtys moze? moze i pochodzi z Zaklikowa ale tutaj nie mieszka i nie zna problemów tutejszej społeczności…co on moze wniesc? zrobić? wskórać? mieszka sobie gość w Pysznicy to niech sobie tam startuje na wójta….! widać gość jest typem wyłącznie karierowicza…myśli złapać dwie przysłowiowe „sroki” za ogon? troszeczke nie ta liga…!!! ludzie otwórzcie swoje powieki i spójrzcie prawdzie w oczy kto tak naprawde zadbał o wasz dobrobyt w tej mieścinie przez ostatnią kadencję….!! a co przez 4 lata zrobił pan Sołtys w całym powiecie razem z panem Filą?? NIC!!!.
  ale tak to jest jak ktoś po trupach chce wznieść się na wyżyny gdy pod „pupą” pali się stołek….!!!
  Społeczności Zaklikowska !!! Wybierzmy Mądrze !!! Dajmy Szanse P. Wójcikowi zadbać o lepszy byt Zaklikowa i całej Gminy jak to robił przez ostatnie 4 Lata!!! Daliśmy Własnie Jemu szanse 4 lata temu. Pokazał Prawdziwe Możliwości i Potencjał w Rządzeniu jedna z Największych Gmin naszego Powiatu !!! to P. Wójcik jest Sprawdzonym Gospodarzem !!! Jestem na Tak!!!

  Reply
  1. DNO

   jasne nie zameldował się w Pysznicy skoro Zaklików jest „jego ojczyzną” czemu się tu nie zbudował tylko za miedzą…….

   Reply
 32. xxx

  Oddział kardiologii jest jednym z najlepszych w polsce
  A wy ludzie powinniście się cieszyć ze bedziecie mieć swoich ludzi radzie powiatu. jesli pan sołtys zostanie burmistrzem to bedzie miał wciaz swoich ludzi w starostwie, a jesli nie zostanie to my bedziemy miec swojego reprezentanta to chyba lepsze niż jakiś radny z zaleszan np… wiec myślcie logicznie

  Reply
 33. miki

  władca pierścieni:a co byś chciał żeby postawił ci cały kościół.Ty w przeciwieństwie do niego pewnie nie dałeś nawet złotówki na jakiś zbożny cel.Nie wiem czy wiesz,że ten niedobry Burmistrz robi ci teraz dwie ulice, na wsi,żeby przyjezdni nie mówili , że to skansen.

  Reply
 34. szelina

  Ale czym tu się podniecać że Sołtys pomagał dostac dofinansowania od starosty i wicestarosty? Taka jego praca… co w tym takiego szczegolnego.. A pan Sieczkoś nr 14? to typ obiecanki cacanki… a jak nic nie była tak nie będzie..

  Reply
 35. gość

  do szelina…no własnie. podejrzewam że więcej wstydu narobi i zadymy niż dobrego dla ludzi. nr 14 to dopiero nieporozumienie i niewypał

  Reply
 36. zaklikowianin

  Jak się rozwinął szpital w Stalowej Woli? Hahaha szpital jest na skraju bankructwa, są tam ciągłe problemy i jest realne zagrożenie że zostanie sprywatyzowany. Rozumiem że napisałeś to z nutą kpiny.
  Pozdrawiam

  Reply
 37. sZElina

  Może mi ktoś wyjaśnić jak pan Sołtys chce być radnym powiatu a zarazem burmistrzem? Nie za dużo? Cwany jak jedno nie wyjdzie to drugie.. To się nazywa polityka..

  Reply
 38. Lagodna Herta

  Ludzie!!! opamietajcie sie!!! Ciagle Wam sie cos nie podoba. Trzeba bylo ruszyc swoje cztery litery i zglosic akces pracy w radzie, moze byloby lepiej. Skoro tego nie uczyniliscie, a zrobili to inni i wola wiekszosci zostali wybrani, uwazam, ze ogromnym nietaktem jest na dzien dobry takie powitanie.
  Dwie trzecie czlonkow nowo wybranej rady ma juz doswiadczenie w pracy samorzadowej; to dobry znak. Obecni radni, to ludzie w roznym wieku, o roznych profesjach i roznych zainteresowaniach. Czesc z nich to znani od lat spolecznicy (mam tu na mysli Pana Zieminskiego i Pana Macha z Lipy oraz Pania Anne Mikusek z Zaklikowa).
  Ja radnym zycze zgody z podejmowaniu wcale nierzadko trudnych decyzji.
  Ufam, ze radni Ci beda spotykac sie ze spoleczenstwem conajmiej raz w kwartale, podadza swoje e-maile lub nr telefonow, aby ludzie mogli miec z nimi biezacy kontakt, a moze nawet beda pelnic raz na jakis czas dyzury w siedzibie Urzedu Miasta.

  Reply
 39. Wojtek

  Dla mnie kandydatura P. Sylwii Kapuścik, Andrzeja Kocha, I Pana Plennikowskiego do Rady Powiatu to kpina i żenada. Pierwsza się tylko świecidełkami poobwiesza, drugi tylko naszych „fantastycznych” sportowców tylko widzi a trzeci ogólnie mnie irytuje!

  Reply
 40. Wieslaw

  Zbyszku, żebyś wiedział że to jest jakieś ogromne nieporozumienie, na pewno co do Nr.4 bo Nr.5 nie znam!

  Reply
 41. miki

  Patrząc na nowy skład rady, choć nie znam wszystkich,to mogę stwierdzić,że są tam intryganci, ciepłe kluchy,interesowni, oraz nie mający żadnego merytorycznego przygotowania,ani zielonego pojęcia o funkcji radnego, dlatego też zastanawiam się czy najważniejsze dla nich jest rozwój,współpraca,dobro miasta i gminy,czy tylko własny interes.Ale skoro wybrał ich lud to może nie dadzą plamy.

  Reply
 42. kazioo

  Zdziechowice Pan Sołtys zapewni Wam Ośrodek Zdrowia! Ma doświadczenie, zobaczycie ile i jak rozwinął się szpital w stalowej woli… on wie gdzie uderzyć! Fajnie że obecny burmistrz dopiero na tydzień przed wyborami po wielkiej awanturze się Wami przejał. Przez 4 lata gardził zdziechowicami! Dziwne, że wiele osób nie zauważało również sponsoringu i dofinansowań ze strony starosty i wicestarosty. Każda impreza, każde wydarzenie, każda inwestycja to wsparcie pieniężne + obecność. Od lat!

  Reply
 43. Władca Pierścieni

  miki dobre sobie! naprawdę drzwi w kościele? boska inwestycja! tak trzymać! odwdzięczamy się pięknym za nadobne

  Reply
 44. miki

  Nawet nie wiedziałem,że lipska oraz okoliczna społeczność,jest taka niewdzięczna/choć nie wszyscy/Mało Wójcik wam przez kadencję zrobił i próbuje zrobić,o sponsoringu z własnej kieszeni na drzwi do kościoła nie wspomnę.żebyście się nie obudzili z ręką w nocniku jak sobie zmienicie Burmistrza

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

*

code